Wpisane przez: J. Bronisz
Kategoria: Duszpasterze
2013-12-20 11:55:19

Ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk

Urodził się 1 stycznia 1951 roku w Celejowie. Chrzest święty przyjął w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wildze.
W 1968 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego im. Benedykta XV w Siedlcach. Po ukończeniu formacji intelektualno – duchowej, dnia 1 czerwca 1974 r., przyjął Sakrament Kapłaństwa z rąk J. E. Ks. Bp. Wacława Skomoruchy, w swojej rodzinnej Parafii w Wildze.
Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:
- Serokomla
- Kamionna (obecnie diecezja Drohiczyńska)
- Sławatycze
- Biała Podlaska (św. Anny)
- Międzyrzec Podlaski (św. Mikołaja)
W latach 1982 - 1989 pełnił urząd Proboszcza w parafii św. Mikołaja w Rozwadówce. Następnie został skierowany do pracy w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie. W roku 2009 został mianowany Kanonikiem Gremialnym Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem M. B. Królowej Rodzin w Parczewie. Od 2009 roku do dzisiaj jest Proboszczem w Parafii M. B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.

Ks. Grzegorz Bielak

Urodził się 12 lipca 1988 roku w Siedlcach. Został ochrzczony 22 października 1988 roku w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja Bpa w Pruszynie. W 2007 roku ukończył liceum ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Podczas formacji seminaryjnej studiował teologię we Frankfurcie nad Menem, gdzie zdobył tytuł magistra teologii. 13 czerwca 2015 roku przyjął święcenia prezbiteratu i został mianowany wikariuszem parafii Osieck. Od 1 lipca 2017 roku jest wikariuszem parafii Radoryż Kościelny.

starsze artykuły