2013-12-28 17:22:09
Niedziela Świętej Rodziny
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wyjazdy do chorych z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek miesiąca będą od godz. 8.00

Wizyta kolędowa w tym tygodniu:
poniedziałek od 9.00 - Fiukówka
wtorek od 9.00 - Krzywda ul. Wiejska, Jasnosz, Miodowa
czwartek od 9.00 - Drożdżak
piątek od 10.00 - Radoryż Kościelny
sobota od 9.00 - Kożuchówka
 pokaż intencje mszalne

2013-12-25 16:41:58
Dekretem J. E. Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 19 maja 2012 roku został zwołany II Synod Diecezji Siedleckiej. Uroczysta inauguracja Synodu nastąpiła 10 czerwca 2012 roku, w 13 – tą rocznicę wizyty Ojca Świętego bł. Jana Pawła II w Siedlcach i 10 – tą rocznicę posługi Ks. Bpa Zbigniewa w naszej diecezji.

W Dekrecie Zwołującym Synod, Ks. Biskup napisał:
Bardzo leży mi na sercu pastoralny wymiar Synodu, dlatego proszę i zachęcam do aktywnego włączenia się w prace Zespołów Synodalnych jak najliczniejszych kręgów duchowieństwa,
osób konsekrowanych i świeckich. Wszystkich diecezjan proszę też o modlitwę w intencji Synodu, by oświecał i prowadził nas Duch Jezusa Chrystusa,
by Matka Najświętsza wszystkich uczyła postawy posłuszeństwa Jego natchnieniom, a Patronowie diecezji, Święci Szymon i Juda Tadeusz oraz bł.
Męczennicy Podlascy wypraszali potrzebne łaski.
Zgonie z zaleceniami Sekretariatu Synodu powołaliśmy w naszej Parafii Zespół Synodalny, w którego skład wchodzi 11 osób.

2013-12-21 17:23:30
Wieczorem w wigilię zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zachowajmy polskie i chrześcijańskie tradycje. Przestrzegajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a na stół wigilijny nie stawiajmy alkoholu pod żadną postacią. Zacznijmy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, a podczas łamania opłatkiem pojednajmy się i przeprośmy za wszelkie uchybienia. Śpiewajmy też kolędy.

Po świętach w naszej parafii od godz. 9.00 rozpoczynają się wizyty kolędowe. W piątek Wielgolas i Laski, w sobotę Patok Stary i Patok Nowy, w poniedziałek Fiukówka.
 pokaż intencje mszalne

Więcej artykułów...
starsze artykuły
1. czytanie (Rz 4, 20-25)Wiara AbrahamaPsalm (Łk 1, 69-70. 71-73. 74-75 (R.: por. 68))Wielbimy Pana, bo swój lud nawiedziłAklamacja (Mt 5, 3)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 13-21)Gromadzić skarby przed Bogiem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela