Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
2017-07-30 16:09:58
30 lipca przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Anny. Mszy Świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył Ojciec Andrzej Żyłka, podprzeor klasztoru karmelitów w Woli Gułowskiej.

2017-06-15 16:26:16
15 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwa wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach ze śpiewem pieśni wyrażających naszą wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina. ''Słowem więc Wcielone Słowo Chleb zamienia w Ciało swe, Wino Krwią jest Chrystusową, darmo wzrok to widzieć chce. Tylko wiara Bożą mową pewność o tym w serca śle''. (z pieśni: Sław języku tajemnicę).

2017-06-11 20:45:20
W niedzielę 11 czerwca w kościele parafialnym ksiądz Michał Bieńczyk odprawił mszę świętą prymicyjną. Poprzedziło ją błogosławieństwo rodziców prymicjanta. Po zakończonej Eucharystii ksiądz prymicjant dziękował rodzicom i duszpasterzom za pomoc w przygotowaniu do kapłaństwa. Tę uroczystość poprzedziły święcenia kapłańskie, które ks. Michał przyjął dzień wcześniej w katedrze siedleckiej z rąk ks. bpa Kazimierza Gurdy. Wszystkim siedmiu nowo wyświęconym kapłanom życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i otaczamy ich naszymi modlitwami.

2017-05-25 23:02:52
14 maja o godz. 10.15 grupa 58 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok pod kierunkiem księdza proboszcza i pań katechetek.

2017-04-16 09:28:19
Procesja rezurekcyjna jako obrzęd związany z celebracją Wigilii Paschalnej jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

2017-04-15 23:46:42
Figurą Wigilii Paschalnej było oczekiwanie Izraelitów na przyjście Pana, który miał ich wybawić z politycznej niewoli faraona. Tak też się stało. Pascha Chrystusa, przejście Słowa Wcielonego przez śmierć ku zmartwychwstaniu, zaowocowała prawdziwym duchowym wyzwoleniem. ''Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani''.

Więcej artykułów...
starsze artykuły