Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-09-15 08:25:18
14.09.20 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego grup parafialnych działających w naszej parafii - KSM, ministranci i lektorzy, Domowy Kościół, Krąg Biblijny, Legion Maryi, członkowie Kółek Różańcowych.
Głównym punktem spotkania była Msza Św. koncelebrowana o godz. 17.00 w naszej świątyni parafialnej. Mszy Św. przewodniczył ks. Jacek Sereda, który podczas Eucharystii wygłosił do nas Słowo Boże, a po zakończonej Mszy Św. wygłosił konferencję, wprowadzając nas do tegorocznego roku formacyjnego. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobny upominek - jedną z niespodzianek. Kolejną przygotowali ministranci -  zaśpiewali stworzoną przez siebie piosenkę.
Wszystkim należącym do grup parafialnych życzymy owocnej pracy w służbie Panu Bogu i ludziom.

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-09-09 10:50:41
07.09.20 wyruszyła z naszej parafii reprezentacja pielgrzymów w Pieszej Pielgrzymce do Woli Gułowskiej. Choć trasa nie była długa, bo wynosiła 17 km to nie zabrakło w trakcie niej modlitwy różańcowej, koronki, konferencji oraz śpiewów. Na zakończenie pielgrzymki w sanktuarium o godz. 20.00 była koncelebrowana Msza Święta przez księży pochodzących z naszego dekanatu, której przewodniczył ks. Adam Klimek – wikariusz parafii Adamów, tegoroczny neoprezbiter.

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-31 15:06:18
Wczoraj (31.08.2020 r.) odbyło się spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie udaliśmy się na plac obok plebanii, gdzie przy ognisku i śpiewach mogliśmy wychwalać Pana Boga, dziękując za dar tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę.
Na dzisiejsze spotkanie przybyli do nas pewni goście... Wśród nas byli obecni: ks. Jacek Sereda, ks. Michał Bieńczyk oraz ks. Adam Klimek. Serdecznie dziękujemy, że zaszczyciliście nas swoją obecnością.
Podczas wczorajszego spotkania, szczególne podziękowania skierowaliśmy ks. Przewodnikowi za zorganizowanie wspaniałej pielgrzymki.
"Chwała, Bóg tu Ciebie w darze zesłał nam, byś prowadził lud..." - to słowa piosenki dedykowanej ks. Sławomirowi w podzięce.
Miło spędziliśmy czas, wspominając chwile spędzone na duchowym szlaku...
Nasze spotkanie zakończyliśmy modlitwą, Apelem Jasnogórskim oraz pieśnią wieczorną.

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-26 19:00:30
Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, która przypada 26 sierpnia, przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci naszej patronki Matki Boskiej Częstochowskiej. Sumie przewodniczył  Proboszcz parafii Szczałb – ks.  Andrzej Prokopiak.

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-25 14:21:33
Grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Sławomirem 24 sierpnia była na spływie kajakowym po rzece Wieprz. Spływ rozpoczęli w Jeziorzanach, a zakończyli w „Przystani Dwór Osmolice”. Świetnie się bawili, korzystając z ostatnich dni wakacji. Na pewno jeszcze to powtórzą… Dzień rozpoczęli Mszą Świętą, a zakończyli ogniskiem i wieczorną modlitwą.

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-20 14:04:16
Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęliśmy 3 sierpnia zawiązaniem wspólnoty pielgrzymkowej, której przewodnikiem był  ks. Sławomir Pękała. Tego dnia zostały rozdane chusty i znaczki. Nasze spotkania rozpoczynaliśmy  od najważniejszego punktu dnia - Eucharystii. Następnie modlitwę różańcową prowadzili  wyznaczeni do tego pielgrzymi. Kończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz pieśnią wieczorną.
czytaj dalej

Więcej artykułów...
starsze artykuły
1. czytanie (Iz 55, 6-9)Myśli moje nie są myślami waszymiPsalm (Ps 145 (144), 2-3. 8-9. 17-18 (R.: 18a))Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają2. czytanie (Flp 1, 20c-24. 27a)Dla mnie żyć – to ChrystusAklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 20, 1-16a)Przypowieść o robotnikach w winnicy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:301. † Genowefę (r.), Mariana, Zygmunta, Kazimierza zr. Garbacików
2. † Grzegorza Żebrowskiego, Tadeusza Boska, Irenę i Bolesława Żebrowskich
10:151. Dz-Bł. w 18r. urodzin Jakuba Chudzika
2. † Jana Koślacza (Gr.)
12:001. † Tadeusza Tomasika
2. † Janinę Sopińską (r.)
17:001. † Mieczysława Wardaka (12r.), Stanisława, Janinę zr. Siwickich, Wardaków, Bogumiłę Wojewoda
2. † Karolinę, Marcina, Wiktora, Stanisławę, Tadeusza zr. Gajo
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000