Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-07 21:04:56
06.08.2020 - Święto Przemienienia Pańskiego i zarazem Pierwszy Czwartek miesiąca. W naszej świątyni parafialnej gościliśmy ks. Adama Klimka tegorocznego neoprezbitera, a zarazem przewodnika dekanalnej grupy pielgrzymkowej 14C – wikariusza parafii Adamów. Dziękujemy mu za przybycie, wygłoszone do nas Słowo Boże i udzielone błogosławieństwo. Życzymy mu wszystkiego dobrego na tej nowej, jakże trudnej drodze kapłańskiej.
Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  
 

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-08-04 16:23:03
Za nami pierwszy dzień Pielgrzymki Duchowej na Jasną Górę. Pierwszym punktem naszego spotkania było zawiązanie wspólnoty pielgrzymkowej. Potem uczestniczyliśmy we Mszy św., po której odmówiliśmy różaniec. Zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i pieśnią wieczorną. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w Duchowej Pielgrzymce… Od wczoraj (03.08.2020) rozpoczęły się spotkania pielgrzymkowe, a przed tron Jasnogórskiej Pani dojdziemy Duchowo 14 sierpnia danego roku. Zapraszamy!!!
 

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-07-13 08:10:59
W dniach 6-10 lipca młodzież z naszej parafii była na wyjeździe integracyjno-formacyjnym z ks. Sławkiem. Na dobry początek każdy dzień zaczynaliśmy Mszą Świętą o godz. 7.00. Pierwszego dnia byliśmy w Łagiewnikach. Następnie pokutowaliśmy na Giewoncie. Odwiedziliśmy także sanktuarium na Krzeptówach. Kolejnego dnia relaksowaliśmy się. Z rana zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy, następnie udaliśmy się na spływ Dunajcem. Dopłynęliśmy do Szczawnicy, zjedliśmy lody i udaliśmy się na spacer. Nie mogło zabraknąć kolejki krzesełkowej. Byliśmy również na Krupówkach. Przedostatniego dnia udaliśmy się na Dolinę Chochołowską, gdzie zjedliśmy tradycyjne oscypki. Odwiedziliśmy kaplicę Św. Jana Chrzciciela. Odpoczęliśmy w schronisku i udaliśmy się w dalszą wędrówkę na szczyty Grześ i Rakoń. Byliśmy na Słowacji. Dzień był bardzo intensywny przeszliśmy 40 km. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Wadowice, nie mogło się obyć bez kremówek. Zahaczyliśmy również o Kalwarię Zebrzydowską. Każdy dzień zaczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą, dziękując Panu Bogu za wszelkie dobro jakie nas spotkało.  Szczęśliwie dojechaliśmy do Kościoła parafialnego, gdzie czekali na nas już rodzice. Wspólnie odśpiewaliśmy apel i podziękowaliśmy Bogu za wspólnie spędzony czas.  
 

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-06-25 08:59:55
Uroczyste zakończenie roku formacyjnego różnych grup parafialnych działających  w naszej parafii m.in. Krąg Biblijny, Domowy Kościół, Legion Maryji, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Kółka Różańcowe odbyło się 21.06.20. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w oprawę, której byli zaangażowani wszyscy. Następnie udaliśmy się na wspólną agape przy ognisku. Pogoda nam sprzyjała, nie zabrakło wspólnych zabaw i śpiewów. Nasze spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem apelu i pieśnią wieczorną w ramach  przygotowania do duchowej pielgrzymki.
 U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
 

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-06-24 07:57:48
W dniu zakończenia oktawy Bożego Ciała na Mszy Św. o godzinie 18.00 licznie zgromadzili się rodzice z dziećmi. Po Mszy ruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Tradycyjnie zostały poświęcone wianki z ziół i kwiatów. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem dzieci.
 "I przynosili do niego dzieci, aby się ich dotknął, ale uczniowie gromili ich. Gdy Jezus  to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego. I brał je w ramiona, i błogosławił, kładąc na nie ręce." (Ewangelia Marka 10, 13 - 16)
Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością podczas Bożego Ciała i przez okres oktawy mieli odwagę przyznać się do Chrystusa i wzięli czynny udział w procesjach eucharystycznych. Podjęty na chwalę Bożą trud niech zostanie wynagrodzony przez obfitość Bożych łask.
 

czytaj dalej

Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2020-06-14 21:50:20
14.06.20 nasz wikariusz ks. Sławomir Pękała obchodził 18-stą rocznicę święceń kapłańskich. Przedstawiciele grup parafialnych złożyli mu życzenia. Niech dobry Bóg ma Go w swojej opiece. Życzymy mu zdrowia, wiele radości, wytrwałości,  Samych życzliwych ludzi, którzy będą doceniali trudną posługę kapłańską oraz  błogosławieństwa Bożego na dalszą posługę kapłańską.

czytaj dalej

Więcej artykułów...
starsze artykuły
1. czytanie (Na 2, 1. 3; 3, 1-3. 6-7)Biada miastu krwawemu!Psalm (Pwt 32, 35c-36b. 39abcd. 41 (R.: 39c))Ja, Pan, zabijam i Ja sam ożywiamAklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 16, 24-28)Konieczność wyrzeczenia Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Gabrielę, Stana Stępniak
18:001. † Franciszka Prokopka, Agnieszkę Majkut
19:301. Za parafian
2. † Teresę Mućkę (poza parafią)
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000