2016-12-24 13:28:23
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia niech towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok 2017.

W tym roku Święto Świętej Rodziny obchodzone jest w piątek 30 grudnia. Z racji przypadającego w tym dniu święta, ksiądz biskup udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od powstrzymania się spożywania pokarmów mięsnych.

Wraz z rodziną, która otrzymała potrzebną pomoc, składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w tym roku włączyły się w akcję ''szlachetna paczka''.

Diakonia Życia Ruchu Światło - Życie zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi, członków wspólnot katolickich, stowarzyszeń i ruchów, kapłanów, małżonków, dzieci, młodzież, studentów, wychowawców, wszystkie osoby nie zrzeszone, do wzięcia udziału w XIX Marszu w obronie życia, który rozpocznie się w środę 28.12.2016 r. (Święto Młodzianków Męczenników) o godz. 18.00 w parafii Przemienienia Pańskiego.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od godz. 9.00:
wtorek - Fiukówka, Wielgolas
środa - Drożdżak, Patok Stary
czwartek - Kożuchówka, Patok Nowy
piątek - Laski, Kolonia Radoryż Kościelny
sobota - Krzywda ul. Wiejska i Miodowapokaż intencje mszalne

2016-12-17 14:11:34
W piątek 23 grudnia od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych można zgłaszać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

W piątek 23 grudnia o godz. 17.30 w sali na plebanii odbędą się nauki dla rodziców i chrzestnych.

Msza Święta zwana pasterką będzie sprawowana tradycyjnie o północy.pokaż intencje mszalne

2016-12-10 19:48:41
Po każdej Mszy Świętej można nabywać u ministrantów świece na stół wigilijny.

W zakrystii są do nabycia cegiełki na rozbudowę domu pielgrzyma w Pratulinie oraz kalendarz rolnika w cenie 25 zł.

W niedzielę 18 grudnia o godz. 11.15 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas III i ich rodziców.

W niedzielę 18 grudnia o godz. 13.00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki od godz. 8.30 w następującej kolejności:
poniedziałek - Krzywda ul. Żwirowa, Prosta, Ogrodowa, Łukowska, Meblowa, Strażacka, Kłosowa, Przemysłowa, Sienkiewicza, Czerwonego Kapturka, Leśna
wtorek - Radoryż Kościelnypokaż intencje mszalne

Więcej artykułów...
starsze artykuły
1. czytanie (Iz 55, 6-9)Myśli moje nie są myślami waszymiPsalm (Ps 145 (144), 2-3. 8-9. 17-18 (R.: 18a))Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają2. czytanie (Flp 1, 20c-24. 27a)Dla mnie żyć – to ChrystusAklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 20, 1-16a)Przypowieść o robotnikach w winnicy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:301. † Genowefę (r.), Mariana, Zygmunta, Kazimierza zr. Garbacików
2. † Grzegorza Żebrowskiego, Tadeusza Boska, Irenę i Bolesława Żebrowskich
10:151. Dz-Bł. w 18r. urodzin Jakuba Chudzika
2. † Jana Koślacza (Gr.)
12:001. † Tadeusza Tomasika
2. † Janinę Sopińską (r.)
17:001. † Mieczysława Wardaka (12r.), Stanisława, Janinę zr. Siwickich, Wardaków, Bogumiłę Wojewoda
2. † Karolinę, Marcina, Wiktora, Stanisławę, Tadeusza zr. Gajo