Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
- Małżeństwo
- Sakramenty
2017-09-29 15:30:07

Na rok przed planowaną datą ślubu narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby odbyć wstępną rozmowę z duszpasterzem.

Narzeczeni są zobowiązani do uczestnictwa w 10 katechezach przygotowujących do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej, by rozpocząć bezpośrednie przygotowa­nie do małżeństwa i odbyć rozmowę kanoniczno-duszpasterską z księdzem. Na to spotkanie przynoszą następujące dokumenty: aktualne świadectwo chrztu św. ( nie starsze niż 6 miesięcy od daty wystawienie), dowody tożsamości, Indeks lub zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim, ostatnie świadectwo katechizacji, a później zaświadczenie z USC (przy ślubie konkordatowym). Następnie narzeczeni zostają skierowani do Poradni życia rodzinnego, która zazwyczaj mieści się w parafii dziekańskiej. Poradnie służą także małżeń­stwom i rodzinom w chrześcijańskiej formacji małżeńskiej oraz udzielają pomocy w różnorodnych trudnościach, bądź kontaktują zainteresowanych ze specjalistycz­nymi placówkami.

starsze artykuły
1. czytanie (Prz 21, 1-6. 10-13)Pouczenia MądrościPsalm (Ps 119 (118), 1 i 27. 30 i 34. 35 i 44 (R.: por. 35a))Prowadź mnie, Panie, ścieżką Twych przykazańAklamacja (Por. Łk 11, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 8, 19-21)Krewni Chrystusa Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jana Kowalczyka – GR (10)
2. † Serafinę i Franciszka Sobiechów