Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
- Małżeństwo
- Sakramenty
2017-09-29 15:30:07

Na rok przed planowaną datą ślubu narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby odbyć wstępną rozmowę z duszpasterzem.

Narzeczeni są zobowiązani do uczestnictwa w 10 katechezach przygotowujących do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej, by rozpocząć bezpośrednie przygotowa­nie do małżeństwa i odbyć rozmowę kanoniczno-duszpasterską z księdzem. Na to spotkanie przynoszą następujące dokumenty: aktualne świadectwo chrztu św. ( nie starsze niż 6 miesięcy od daty wystawienie), dowody tożsamości, Indeks lub zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim, ostatnie świadectwo katechizacji, a później zaświadczenie z USC (przy ślubie konkordatowym). Następnie narzeczeni zostają skierowani do Poradni życia rodzinnego, która zazwyczaj mieści się w parafii dziekańskiej. Poradnie służą także małżeń­stwom i rodzinom w chrześcijańskiej formacji małżeńskiej oraz udzielają pomocy w różnorodnych trudnościach, bądź kontaktują zainteresowanych ze specjalistycz­nymi placówkami.

starsze artykuły
1. czytanie(Ez 17, 22-24)Bóg wywyższa drzewo niskiePsalm(Ps 92 (91), 2-3. 13-14. 15-16 (R.: por. 2))Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże2. czytanie(2 Kor 5, 6-10)Staramy się podobać BoguAklamacja()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mk 4, 26-34)Rozwój królestwa Bożego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Henryka Jalowskiego – 30 dzień śmierci
2. † Marię (r.ś.), Bolesława, Janinę, z r. Lendzionów, Zofię, Jana, Stanisława, Danutę, z r. Broniszów