Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
- Małżeństwo
- Sakramenty
2017-09-29 15:30:07

Na rok przed planowaną datą ślubu narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby odbyć wstępną rozmowę z duszpasterzem.

Narzeczeni są zobowiązani do uczestnictwa w 10 katechezach przygotowujących do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej, by rozpocząć bezpośrednie przygotowa­nie do małżeństwa i odbyć rozmowę kanoniczno-duszpasterską z księdzem. Na to spotkanie przynoszą następujące dokumenty: aktualne świadectwo chrztu św. ( nie starsze niż 6 miesięcy od daty wystawienie), dowody tożsamości, Indeks lub zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim, ostatnie świadectwo katechizacji, a później zaświadczenie z USC (przy ślubie konkordatowym). Następnie narzeczeni zostają skierowani do Poradni życia rodzinnego, która zazwyczaj mieści się w parafii dziekańskiej. Poradnie służą także małżeń­stwom i rodzinom w chrześcijańskiej formacji małżeńskiej oraz udzielają pomocy w różnorodnych trudnościach, bądź kontaktują zainteresowanych ze specjalistycz­nymi placówkami.

1. czytanie (Mdr 6, 1-11)Mądrość konieczna dla władcówPsalm (Ps 82 (81), 3-4. 6-7 (R.: por. 8a))Powstań, o Boże, osądź Twoją ziemięAklamacja (Por. 1 Tes 5, 18)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 17, 11-19)Niewdzięczność uzdrowionych z trądu1. czytanie (Rz 8, 31b-39)Ani śmierć, ani życie nie zdoła nas odłączyć od miłości BogaPsalm (Ps 126, 1-2ab. 2cd-3. 4-5. 6 (R.: por. 5))Kto we łzach sieje, żąć będzie w radościAklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 10, 28-33)Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. † Jana Matyjaska
2. † Janinę Szczęsną