Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
- Małżeństwo
- Sakramenty
2017-09-29 15:30:07

Na rok przed planowaną datą ślubu narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby odbyć wstępną rozmowę z duszpasterzem.

Narzeczeni są zobowiązani do uczestnictwa w 10 katechezach przygotowujących do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej, by rozpocząć bezpośrednie przygotowa­nie do małżeństwa i odbyć rozmowę kanoniczno-duszpasterską z księdzem. Na to spotkanie przynoszą następujące dokumenty: aktualne świadectwo chrztu św. ( nie starsze niż 6 miesięcy od daty wystawienie), dowody tożsamości, Indeks lub zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim, ostatnie świadectwo katechizacji, a później zaświadczenie z USC (przy ślubie konkordatowym). Następnie narzeczeni zostają skierowani do Poradni życia rodzinnego, która zazwyczaj mieści się w parafii dziekańskiej. Poradnie służą także małżeń­stwom i rodzinom w chrześcijańskiej formacji małżeńskiej oraz udzielają pomocy w różnorodnych trudnościach, bądź kontaktują zainteresowanych ze specjalistycz­nymi placówkami.

1. czytanie (Dz 25, 13-21)Zmarły Jezus, o którym Paweł twierdzi, że żyjePsalm (Ps 103 (102), 1b-2. 11-12. 19-20b (R.: por. 19a))Pan Bóg utwierdził swój tron na niebiosach
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 14, 26)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 21, 15-19)Piotr pasterzem Kościoła Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Rozalię zr. Czuprynów, Baranów, Malinowskich
2. † Wiesława Osiala (Gr.)
18:001. † Rudolfa Dadasiewicza, zmarłych rodziców Marię, Helenę, Antoniego
2. † Agnieszkę Majkat, Franciszka Prokopka