Wpisane przez: Ks. Grzegorz Bielak
- Strona główna
2018-10-13 08:17:05

Dwunastogodzinne rekolekcje pod nazwą Stadion młodych zebrały — według organizatorów — ok. 40 tys. osób z całej Polski. Byli to głównie młodzi ludzie od 13 roku życia. Połowa to zgłoszenia indywidualne, było również bardzo dużo grup zorganizowanych, m.in. przez katechetów oraz rodzin z dziećmi.

Na płycie stadionu ustawiono ogromną scenę w kształcie krzyża, wokół której zgromadzili się uczestnicy wspólnej modlitwy. Spotkanie rozpoczęło się w samo południe spektakularnym przejazdem na motorach, po płycie stadionu, grupy 20 sióstr zakonnych.

Uczestnicy wysłuchali 5 konferencji m.in.: Marcina Jakimowicza, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego.

O godz. 19 odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup Edward Dajczak. Na stadionie było obecnych ponad sześciuset kapłanów.

Poza modlitwą młodzież uczestniczyła w wielu koncertach, które odbywały się na płycie głównej stadionu. Każdy mógł również znaleźć coś dla siebie w oddali od tłumów w Strefie Słowa lub Strefie Inspiracji. Tam przez cały czas spotkania można było spotkać, posłuchać m.in. o. Jose Maniparambila, ks. Dominika Chmielewskiego, dr Annę Saj, Patrycję Hurlak, Henryka Krzoska, Adama Woronowicza, ks. dr. Tomasza Bielińskiego, Dominiki Figurskiej, ks. dr. hab. Piotra Kieniewicza i wielu innych.

Stadion Młodych
1. czytanie (Dz 15, 1-6)Spór o przepisy Starego TestamentuPsalm (Ps 122 (121), 1b-2. 4-5 (R.: por. 1bc))Idźmy z radością na spotkanie Pana
Albo: Alleluja
Aklamacja (J 15, 4a. 5b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 15, 1-8)Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela