2020-06-24 07:57:48
 W dniu zakończenia oktawy Bożego Ciała na Mszy Św. o godzinie 18.00 licznie zgromadzili się rodzice z dziećmi. Po Mszy ruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Tradycyjnie zostały poświęcone wianki z ziół i kwiatów. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem dzieci.
 "I przynosili do niego dzieci, aby się ich dotknął, ale uczniowie gromili ich. Gdy Jezus  to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego. I brał je w ramiona, i błogosławił, kładąc na nie ręce." (Ewangelia Marka 10, 13 - 16)
Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością podczas Bożego Ciała i przez okres oktawy mieli odwagę przyznać się do Chrystusa i wzięli czynny udział w procesjach eucharystycznych. Podjęty na chwalę Bożą trud niech zostanie wynagrodzony przez obfitość Bożych łask.

Zakończenie Oktawy BC
1. czytanie (Iz 55, 10-11)Skuteczność słowa BożegoPsalm (Ps 65 (64), 10abcd. 10e-11. 12-13. 14 (R.: por. Łk 8, 8))Na żyznej ziemi ziarno wyda plony2. czytanie (Rz 8, 18-23)Oczekujemy chwałyAklamacja ()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 13, 1-23)Przypowieść o siewcy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:301. Dz-Bł. w 40r. ślubu Jadwigi i Jerzego Sobczyńskich, Bł. Boże dla dzieci i wnuków
2. † Grażynę Bylina (7dz.)
10:151. † Stanisława (r.), Alinę zr. Koślaczów, Łazugów
2. † Teresę Mućkę (7dz.)