2020-06-24 07:57:48
 W dniu zakończenia oktawy Bożego Ciała na Mszy Św. o godzinie 18.00 licznie zgromadzili się rodzice z dziećmi. Po Mszy ruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Tradycyjnie zostały poświęcone wianki z ziół i kwiatów. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem dzieci.
 "I przynosili do niego dzieci, aby się ich dotknął, ale uczniowie gromili ich. Gdy Jezus  to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego. I brał je w ramiona, i błogosławił, kładąc na nie ręce." (Ewangelia Marka 10, 13 - 16)
Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością podczas Bożego Ciała i przez okres oktawy mieli odwagę przyznać się do Chrystusa i wzięli czynny udział w procesjach eucharystycznych. Podjęty na chwalę Bożą trud niech zostanie wynagrodzony przez obfitość Bożych łask.

Zakończenie Oktawy BC
1. czytanie (Iz 55, 6-9)Myśli moje nie są myślami waszymiPsalm (Ps 145 (144), 2-3. 8-9. 17-18 (R.: 18a))Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają2. czytanie (Flp 1, 20c-24. 27a)Dla mnie żyć – to ChrystusAklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 20, 1-16a)Przypowieść o robotnikach w winnicy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:301. † Genowefę (r.), Mariana, Zygmunta, Kazimierza zr. Garbacików
2. † Grzegorza Żebrowskiego, Tadeusza Boska, Irenę i Bolesława Żebrowskich
10:151. Dz-Bł. w 18r. urodzin Jakuba Chudzika
2. † Jana Koślacza (Gr.)
12:001. † Tadeusza Tomasika
2. † Janinę Sopińską (r.)
17:001. † Mieczysława Wardaka (12r.), Stanisława, Janinę zr. Siwickich, Wardaków, Bogumiłę Wojewoda
2. † Karolinę, Marcina, Wiktora, Stanisławę, Tadeusza zr. Gajo