2020-08-20 14:04:16
Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęliśmy 3 sierpnia zawiązaniem wspólnoty pielgrzymkowej, której przewodnikiem był  ks. Sławomir Pękała. Tego dnia zostały rozdane chusty i znaczki. Nasze spotkania rozpoczynaliśmy  od najważniejszego punktu dnia - Eucharystii. Następnie modlitwę różańcową prowadzili  wyznaczeni do tego pielgrzymi. Kończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz pieśnią wieczorną.
Aby zaangażować wszystkich parafian, w każdy dzień w naszej wspólnocie obchodziliśmy inne święta. Był  Dzień Dziecka, Żon i Matek oraz Dzień Mężów i Ojców. Na koniec  świętowaliśmy Dzień Rodziny. Na te dni mieliśmy przygotowane różne niespodzianki,  te planowane przez nas, jak i te zaplanowane przez Pana Boga . Jedną z nich byli zaproszeni goście: ks. Adam Klimek, tegoroczny neoprezbiter, przewodnik dekanalnej grupy pielgrzymkowej 14C, wikariusz parafii Adamów,  ks. Leszek Mućka, pochodzący z naszej parafii, wikariusz parafii Żelechów, ks. Sebastian Bisek - Ojciec Duchowny Pielgrzymki oraz ks. Michał Bieńczyk, pochodzący z naszej parafii, wikariusz parafii Kock.
Czas biegnie szybko i dobiegło końca sierpniowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Tegoroczna 40. PPP na Jasną Górę była wyjątkowa, a w rzeczywistości zupełnie inna niż dotychczas. 14 sierpnia wczesnym rankiem do Częstochowy dotarli jedynie przedstawiciele poszczególnych grup. W dniu dojścia do tronu Jasnogórskiej Pani, pielgrzymi duchowi  w ofierze złożyli kwiaty jako dar możliwości pielgrzymowania. Na rozwiązaniu grupy popłynęły wzruszające podziękowania.

Znany jest już nam termin spotkania po-pielgrzymkowego. To 30 sierpnia, po wieczorowej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

1. czytanie (Iz 55, 6-9)Myśli moje nie są myślami waszymiPsalm (Ps 145 (144), 2-3. 8-9. 17-18 (R.: 18a))Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają2. czytanie (Flp 1, 20c-24. 27a)Dla mnie żyć – to ChrystusAklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 20, 1-16a)Przypowieść o robotnikach w winnicy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:301. † Genowefę (r.), Mariana, Zygmunta, Kazimierza zr. Garbacików
2. † Grzegorza Żebrowskiego, Tadeusza Boska, Irenę i Bolesława Żebrowskich
10:151. Dz-Bł. w 18r. urodzin Jakuba Chudzika
2. † Jana Koślacza (Gr.)
12:001. † Tadeusza Tomasika
2. † Janinę Sopińską (r.)
17:001. † Mieczysława Wardaka (12r.), Stanisława, Janinę zr. Siwickich, Wardaków, Bogumiłę Wojewoda
2. † Karolinę, Marcina, Wiktora, Stanisławę, Tadeusza zr. Gajo