2020-10-15 10:14:52
3 października, w pierwszą sobotę miesiąca grupa parafian wraz z ks. Sławomirem wybrała się na jednodniowa pielgrzymkę do Niepokalanowa, aby uczestniczyć w comiesięcznym spotkaniu „Oddaj się Maryi”.
 Niepokalanów, założony w 1927 roku przez Św. Maksymiliana Maria Kolbe, jest miejscem wybranym przez Niepokalaną i przeznaczonym na szerzenie Jej czci. Obecnie jest miejscem pielgrzymek, rekolekcji, modlitwy o pokój , działalności Radia i Telewizji Niepokalanów, wydawania Rycerza Niepokalanej i Małego Rycerza Niepokalanej. Od 1 września 2018 Niepokalanów został wybrany jako 1 z 12 miejsc, częścią Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Projekt powstania Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie był odpowiedzią na pragnienia Św. Maksymiliana. Niepokalanów jest ósmym takim miejscem na świecie-ósmą gwiazdą w Koronie Matki Bożej. Miejsce to ma stać się Centrum Modlitwy o pokój w sercach, rodzinach, Ojczyźnie i na świecie.
 Przyjeżdżając tutaj pragnęliśmy pokłonić się Najświętszej Maryi Pannie oraz zawierzyć jej sercu samych siebie, nasze rodziny, parafię, zakłady pracy.
 Na początek udaliśmy się do Kaplicy Adoracji. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem byliśmy zachwyceni pięknem monstrancji w kształcie figury Maryi, w której sercu jest żywy Pan Jezus. Ta bliskość Syna i Matki, ich Serc - Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi delikatnie wzywała nas, by oddać swoje serce w niewolę miłości.
 Następnie uczestniczyliśmy w konferencji nt. zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, wysłuchaliśmy świadectw .
 Najważniejszym punktem naszej pielgrzymki była Msza Św., w czasie której nastąpił akt zawierzenia Maryi. Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Niektórzy z nas wstąpili w szeregi Rycerstwa Niepokalanej.
 Na zakończenie pobytu wysłuchaliśmy kolejnej konferencji „Zagrożenia duchowe, a modlitwa różańcowa” wygłoszonej przez p. Roberta Tekieli.
 Wracaliśmy do domów ze śpiewem, modlitwą na ustach oraz nadzieją, że nasze pielgrzymowanie przyniesie oczekiwane owoce.

Niepokalanów
1. czytanie (Ef 2, 19-22)Kościół jest zbudowany na fundamencie ApostołówPsalm (Ps 19, 2-3. 4-5 (R.: 5a))Po całej ziemi ich głos się rozchodziAklamacja ()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 6, 12-19)Wybór Apostołów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:001. † Tadeusza Czernieca
2. † Rozalię Nowicką (Gr.)
16:30Nabożeństwo różańcowe
17:001. † Stanisława Warpasa
2. † Tadeusza Tomasika
17:301. † Krystynę Rodak (7dz.)