2020-12-05 11:41:56
5 grudnia na Mszy św. roratniej nawiedził naszą parafię św. Mikołaj. Zostawił dla dzieci słodki podarunek. Co prawda, jutro jest wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Tego od prezentów? Oczywiście! Ale tych płynących ze szczerej i bezinteresownej potrzeby dzielenia się dobrem, nie zaś z konsumpcyjnego nawyku. Ale, do nas przybył już dzisiaj. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał go „patronem daru człowieka dla człowieka”. Dzieci otrzymały dzisiaj, aż po 7 naklejek do swoich plansz. Zapraszamy na kolejne roraty w środę o 6.30. Są przygotowane kolejne inne niespodzianki!  Ale jakie ? To trzeba przyjść i zobaczyć !

II Roraty i Św Mikołaj
1. czytanie (Dz 22, 3-16)Święty Paweł opowiada o swoim nawróceniu1. czytanie (Dz 9, 1-22)Nawrócenie św. Pawła w DamaszkuPsalm (Ps 117, 1-2 (R.: por. Mk 16, 15))Idźcie i głoście światu Ewangelię
Albo: Alleluja
Aklamacja (J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 16, 15-18)Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. † Kazimierza Kowalczyka (r.)
2. † Krystiana Ciołka