2020-12-31 10:55:24
30 grudnia część parafian rozpoczęło trzydziesto trzy dniowe rekolekcje zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 17.00. W czasie homilii ks. Sławomir poruszył temat dbania o duszę. Wspomniał o tym, że uczestnicy jeśli chcą mieć owoce z tych ćwiczeń to powinni być pojednani z Bogiem, aby grzech nie przysłonił im tego. Wierni będą się spotykać w każdą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 na wprowadzeniu w kolejny tydzień. Dzisiaj zostali poinformowani o zarysie całych rekolekcji i 12-dniowym wprowadzeniu w tematykę. W przeżywaniu każdego dnia pomocna będzie im książka w, którą się wyposażyli. W niedzielę 3 stycznia spotkają się o godz. 16.30, aby wspólnie się za siebie modlić  modlitwą różańcową.

Rozpoczęcie 33dniowych rekolekcji
1. czytanie (Dz 22, 3-16)Święty Paweł opowiada o swoim nawróceniu1. czytanie (Dz 9, 1-22)Nawrócenie św. Pawła w DamaszkuPsalm (Ps 117, 1-2 (R.: por. Mk 16, 15))Idźcie i głoście światu Ewangelię
Albo: Alleluja
Aklamacja (J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 16, 15-18)Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. † Kazimierza Kowalczyka (r.)
2. † Krystiana Ciołka