2022-05-18 20:12:03

Pratulin
17 maja była pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do miejsc świętych w naszej diecezji. Grupa 107 osobowa na czele z ks. Sławomirem zwiedziła pierwszą stolicę diecezji siedleckiej- Janów Podlaski, tam dowiedzieli się kto zapoczątkował nabożeństwo majowe. Następnie udali się do Pratulina, gdzie poznali historię bł. Męczenników i zjedli obiad w domu Pielgrzyma. Kolejnym punktem wyjazdu było Sanktuarium w Kodniu, gdzie była sprawowana Msza św. podczas, której asystowali nowi kandydaci na ministrantów. Tam wspólnie razem uczestnicy pielgrzymki odmówili akt zawierzenia się Matce Bożej Kodeńskiej i zwiedzili muzeum oraz nabyli pamiątki. Ostatnim punktem pielgrzymki były Kostomłoty - Cerkiew św. Nikity, tutaj była streszczona historia Kościoła prawosławnego i integracja przy ognisku. Choć program pielgrzymki był bardzo bogaty jak na jeden dzień wszystkie zaplanowane punkty udało się zrealizować, pielgrzymi zadowoleni, szczęśliwie wrócili do domów.

1. czytanie (Oz 10, 1-3. 7-8. 12)Nadszedł czas, by szukać PanaPsalm (Ps 105 (104), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 4b))Zawsze szukajcie Bożego oblicza
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mk 1, 15)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 10, 1-7)Rozesłanie Dwunastu1. czytanie (Iz 58, 6, 10)Bóg wynagrodzi jałmużnęPsalm (Ps 98, 1. 2-3ab. 3cd-4. 5-6 (R.: por. 2))Pan Bóg okazał ludom swe zbawienieAklamacja (J 3, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 4, 34-38)Siewca cieszy się razem ze żniwiarzem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. Za † Stanisława i Emilię Beczek, Tadeusza Józwika