2022-07-16 08:33:10

V Dzień Wyjazdu
W piątek 15 lipca w piąty dzień wypoczynku młodzież z ks. Sławkiem wjechała kolejką na Kasprowy Wierch, aby móc podziwiać piękne widoki ze szczytów. Początkowo pogoda im nie sprzyjała i po wczorajszym gorącym spływie trochę ich ochłodziło, ale jako to w górach bywa pogoda się zmieniła. Młodzi niczym aniołowie fruwali w obłokach chmur, podziwiając piękne niebo. Przeszli szczytami na Kopę Kondracką, potem Czerwone Wierchy, Ciemniak i zeszli do Doliny Kościeliska. Ten piątkowy długi szlak jako  pokutny dzień zakończyli wspólną Eucharystią, obiadokolacją i wspaniałą integracją.

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:30Za † Zbigniewa Kulpa (15r) rodziców: Stanisława i Mariannę, Kazimierza Howorus
10:15Za † Mariannę Bartnicką (1r)
12:00Za Parafian: o błog. dla żyjących i miłosierdzie dla zmarłych