2022-07-18 08:56:21

VII Dzień Wyjazdu
17 lipca w piękny niedzielny poranek dziewczyny odpoczywały, a chłopcy pracowali przygotowywując dla grupy pyszne śniadanie, następnie młodzież udała się na wspólną Eucharystię, gdzie wysłuchała kazania ks. Teodora.  Kolejnym punktem niedzielnego relaksu była piesza wędrówka do Sanktuarium Królowej Tatr. Po drodze nie zabrakło jak zwykle atrakcji, spotkali radoryskich przyjaciół, była katecheza o przykazaniu miłości i zasadzie trzech słów: przepraszam, dziękuję i proszę. Nie obyło się bez wyjścia na Krupówki po pamiątki i dnia dziecka, gdzie ks. Sławek przygotował wspaniałą kolację, którą młodzież tradycyjnie uwielbia. Choć energia ich roznosiła to po wieczornej modlitwie musieli udać się do pokoi na odpoczynek, bo przed nimi ostatni bogaty dzień zwiedzania i trudne poranne wstawanie.
1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:30Za † Zbigniewa Kulpa (15r) rodziców: Stanisława i Mariannę, Kazimierza Howorus
10:15Za † Mariannę Bartnicką (1r)
12:00Za Parafian: o błog. dla żyjących i miłosierdzie dla zmarłych