2015-12-26 18:48:51
Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od godz. 9.00.
Poniedziałek: Fiukówka, Wielgolas
Wtorek: Drożdżak, Patok Stary
Środa:Kożuchówka, Laski
Czwartek: Krzywda ul. Wiejska, Jasnosz, Miodowa, Żelechowska, Żytnia
Sobota: Krzywda od godz. 9.00 ul. Dworska, Zagrodowa. Od godz. 10.00 ul. Słoneczna, Sienkiewicza, Żwirowa
Poniedziałek 4. 01. Radoryż Kościelny i Radoryż Kościelny Kolonia
Wtorek 5. 01. Radoryż Smolany, Patok Nowy

W czwartek o godz. 16.00 uroczyste zakończenie Roku Pańskiego 2015.

W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w niedzielę, tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzęmieźliwość od pokarmów mięsnych.

Wyjazd do chorych z Najświętszym Sakramentem w pierwszą sobotę miesiąca 2 stycznia od godz. 8.00.pokaż intencje mszalne

2015-12-19 20:09:57
W tym tygodniu w piątek będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W naszym kościele Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00. Zadbajmy, aby wieczerza wigilijna, do której zasiądziemy w naszych domach miała chrześcijański charakter. Przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej należy odczytać fragment o narodzeniu Jezusa Chrystusa z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2, 1 - 14)

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30.

W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzęmieźliwość od pokarmów mięsnych.

Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt przeznaczone są na Caritas diecezjalną.

W następną niedzielę 27 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się odnowienie przerzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby małżonkowie przybyli razem na Mszę Świętą.

Młodzież z naszego KSM w ramach akcji kolędnicy misjom, odwiedzą następujące miejscowości: Drożdzak 26 grudnia, Krzywdę 27 grudnia i Radoryż Kościelny 28 grudnia.

Wizyta kolędowa rozpocznie się w poniedziałek 28 grudnia w Fiukówce i Wielgolesie.

pokaż intencje mszalne

2015-12-12 13:13:57
W piątek 18 grudnia o godz. 18.00 w parafii Szczałb odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży z dekanatu adamowskiego przygotowujące do ŚDM w Krakowie. Program spotkania będzie miał następujący przebieg: celebracja słowa Bożego, pantomima, konferencja, przerwa na herbatę, adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę 20 grudnia o godz. 11.15 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Zespół Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym organizuje Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Akcja odbędzie się w najbliższy poniedziałek 14 grudnia od godz. 9.30. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji honorowego oddawania krwi.

W niedzielę 20 grudnia o godz. 16.00 w sali na plebanii odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych.
 pokaż intencje mszalne

Więcej artykułów...
starsze artykuły
07:30Za † Waldemara Gajownik r. Gajowników i Szczygielskich