2022-12-12 13:50:03

Nowi Ministranci
11 grudnia - 3 niedziela adwentu. Niedziela - jak każda - WYJATKOWA. Poza tym, ze uczestnicząc we Mszy św spełniamy chrześcijański obowiązek, parafianie radoryscy mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennej oprawie Mszy św. Pierwszym zaskoczeniem już na samym wstępie był kapłański strój celebransa - RÓŻOWY ORNAT - jak później wyjaśniał w kazaniu ks. Sławomir - jest symbolem RADOŚCI ze zbliżającego się przyjścia Zbawiciela. Kolejnym nietypowym elementem Mszy św. 3 niedzieli adwentu było WŁĄCZENIE DO SŁUŻBY MINISTRANCKIEJ TRZECH DOTYCHCZASOWYCH KANDYDATÓW. Wielka to radość dla Rodziców, Kapłanów, ale też wyjątkowy dzień dla samych przyjmowanych. Świadczyło o tym przejęcie, z jakim z pomocą swoich Rodziców wkładali nowe szaty ministranckie - komże. Od teraz - pobłogosławieni specjalnymi słowami modlitwy i obowiązkami oraz przywilejami ze Stolicy Apostolskiej, będą SŁUŻYĆ PRZY OŁTARZU PANA KU CHWAŁĘ BOŻĄ I NA POŻYTEK LUDZKI. Na tym nie koniec niedzielnych wydarzeń. Uczniowie klas 3 w naszej parafii, którzy przybyli na spotkanie formacyjne dla kandydatów do I spowiedzi i Komunii św. wzięli udział w kolejnym etapie przygotowań - ŚWIĘCENIE MEDALIKÓW. To ważny moment w ich drodze. Nosząc medalik WYZNAJEMY ŻYWĄ WIARĘ, pokazujemy światu, ze JESTEŚMY ŚWIADKAMI I WYZNAWCAMI JEZUSA. Medalik przypomina noszącemu o Bogu, o modlitwie, o tym, aby nie ustawać w wierze. To był dzień pełen wydarzeń! Za nami połowa Adwentu - dobry moment, aby przyjrzeć się swojemu przeżywaniu tego czasu oczekiwania. Ks. Proboszcz i ks. Sławomir przypominają i ZAPRASZAJA NASZYCH PARAFIAN NA NABOŻEŃSTWA RORAT: w PONIEDZIAŁKI i SOBOTY o godz. 7 rano, a w ŚRODE o godz. 16.

16:30Dzięk - błag. w 18 urodziny Patrycji Kozak
17:001. Za † Jarosława Skwarka
2. Za † Bogusława, Tadeusza, Dariusza, Mariannę r. Wysockich, Zygmunta Ciołka
3. Za † Genowefę (11r) Jana, Krzysztofa, Tadeusza, Henryka, Eugeniusza r. Kryczków