- 2022
2022-12-25 09:20:32
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać czcigodnym Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar pięknej świątecznej dekoracji świątyni a państwu Gogłozom za dekorację figurki MB. Fatimskiej.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dar serca, którzy pomogli w wczorajszym dniu podczas rorat zorganizować św. Mikołajowi dla dzieci prezenty-podarunki. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Jutro Msze jak w niedzielę o godz.: 830 1015 1200 i 1600. Taca na budowę kościołów w diecezji.
  4. Jutro –w drugi dzień świąt- zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii na Msze św. na godz. 1015 i 1200. Podczas których odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  5. W sobotę zakończenie Starego Roku. Msza św. dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w kończącym się roku 2022r. o godz. 1500 w Godzinie Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. Nabożeństwo przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i dziękczynne ,,Te Deum’ - ,,Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii sprawowanej z racji zakończenia roku, którą chcemy celebrować w duchu wiary i chrześcijańskiej nadziei.
  6. W przyszłą niedzielę powitamy Nowy Rok 2023. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i nadanie Najświętszego Imienia Jezus oraz Światowy Dzień modlitw o pokój. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu ,,O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia mocy Bożej na cały Nowy Rok 2023.
  7. W Nowy Rok - na Msze św. na godz. 1015 i 1200 zapraszamy wszystkie dzieci z parafii. Po Mszy św. odbędzie uroczyste błogosławienie dzieci na Nowy Rok 2023.
  8. W Nowy Rok o godz. 1015 Msza Św. w intencji dostojnego solenizanta ks. kan. Mieczysława.
  9. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Mszę świętą o godz. 1200 poprzedzi orszak. Tym razem w innej bogatszej formie. Zacznie się on o godz.1115 scenką teatralną przy szkole w Radoryżu Kościelnym. Następnie przejdzie ulicami Radoryża w kierunku parafii. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.
    Prosimy, aby ubrać się w Peleryny zgodnie z podziałem kolorystycznym szkół: zielony – Radoryż Kościelny i Smolany oraz miejscowości(Drożdżak, Kożuchówka, Radoryż Kościelny i Radoryż Smolany), czerwony – Krzywda i niebieski szkoła z Fiukówki oraz miejscowości (Fiukówka, Laski, Wielgolas, Patok Nowy, Patok Stary).
    Korony w danych kolorach będą rozdawane przed orszakiem.
  10. Przy ołtarzu można zakupić po 13 zł na przyszły rok „Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2023”. Zachęcamy wszystkich do nabycia tej pomocy do rozważania dla siebie w domu Słowa Bożego.
  11. Przy ołtarzu są jeszcze świece, akcja Caritas, pomoc potrzebującym. Wszystkim, którzy włączyli się w tę formę pomocy chrześcijańskiego miłosierdzia bardzo serdecznie dziękujemy.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar cegiełek na potrzeby parafii:
    • od chorych: bezimienna - 100 zł, Kania Janina -100 zł, Mateńko Eugenia - 100 zł,
    • - bezimienna z: Radoryża Kościelngo - 200 zł, Krzywdy - 50 zł, Krzywdy - 100 zł
  13. Bóg zapłać firmie Pana Wiesława Piotrowskiego za dar odśnieżenia terenu przy kościele i na parkingu. Dziękujemy firmie pana Roberta Walickiego za dar odśnieżania na cmentarzu. Dziękujemy państwu Majkom i innym parafialnym aniołom za czuwanie nad odśnieżaniem. Powierzmy tę sprawę dobrym sercom naszych parafian.
  14. W „ Echu Katolickim” przeczytać możemy m.in. o radości Świąt Bożego Narodzenia, bo Bóg jest z nami oraz o służbie misjonarzy. Jest też ciekawa rozmowa z Ireneuszem Krosnym, znanym mimem- aktorem, o tym co daje człowiekowi głęboka wiara w Boga.
  15. Jeśli Pan Bóg pozwoli doczekać to od wtorku 27.12. rozpoczniemy nasze modlitewne spotkania rodzinne w czasie kolędy. W związku z kończącą się kadencją Rady Parafialnej będziemy również zbierać głosy na radnych parafialnych z poszczególnych wiosek. Obecnej Radzie Parafialnej bardzo serdecznie dziękujemy za czas współpracy także z ks. kan. Mieczysławem.
    • Porządek kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
    • 27.12. wtorek 9 00- Drożdżak od Krzywdy do pani sołtys 2ks
    • 28.12. środa 900 - Drożdżak dalsza część 2ks
    • 29.12. czwartek 900 - Radoryż Smolany wieś, jeden ks. od Rybakówki, drugi od pana sołtysa
    • 30.12. piątek 900 - Fiukówka wieś, jeden ks. od Patoku Starego, drugi od końca wsi
    • 31.12. sobota 900- Radoryż Smolany - Choina 1ks
                             900- Radoryż Smolany Kolonia a następnie bloki szkolne 1ks
    • 02.01. poniedziałek od 900 Radoryż Kościelny od krzyżówki do świetlicy 1ks
                                      od 900 Radoryż Kościelny od cmentarza do szkoły 1 ks
    • 03.01. wtorek od 900 Radoryż Kościelny od świetlicy do końca wsi 1ks
                           od 1500 Krzywda ul. Sportowa i bloki (Osiedlowa) 1ks
    • Jeśli jest to możliwe pojazdy prosimy 15 minut wcześniej. I za ten dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.
      Gdyby komuś nie odpowiadał zaproponowany termin kolędy to pod koniec stycznia będzie można zaprosić indywidualnie księdza z błogosławieństwem.
  16. Do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Kazimierz Chmiel z Krzywdy- Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 1400 oraz śp. Tadeusz Całka z Patoka Nowego – Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 1400. Prośmy również o miłosierdzie dla zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Intencje mszalne (26 – 03-01-2023)
2022-12-26 - poniedziałek
08:30Za † Zdzisława (r) Janusza(r) Edmunda, Tadeusza, Zofię r. Koniecznych, Tadeusza Kryczkę