2023-01-02 09:21:30

Imieniny Księdza Kanonika
Imieniny Księdza Kanonika oraz rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego Dziś (01.01.2023) rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. Nowy Rok to w Kościele katolickim uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia nasza parafia ma jeszcze jeden powód do świętowania- imieniny księdza kanonika Mieczysława. Dzieci, młodzież oraz przedstawiciele wspólnot działających w parafii Radoryż Kościelny złożyli dostojnemu solenizantowi życzenia i wręczyli upominki. Księdza obecność i posługa m.in. w konfesjonale wiele dla nas znaczy. Podobnie jak rok temu w Nowy Rok tak też i dzisiaj miało miejsce szczególne błogosławieństwo dzieci. Składało się ono z trzech etapów: modlitwa celebransa z wyciągnięciem rąk nad dziećmi, pokropienie wodą święconą oraz błogosławieństwo z nałożeniem rąk po zakończonej Mszy świętej. Podczas noworocznej adoracji Najświętszego Sakramentu błagaliśmy Pana Jezusa o łaski potrzebne nam w rozpoczętym właśnie roku 2023. Adoracja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

1. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzePsalm (Ps 22 (21), 26b-27. 28 i 30ab. 30c-32 (R.: por. 27b))Chwalić Cię będą, którzy Cię szukająAklamacja (Por. Mt 8, 17)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 5, 21-43)Wskrzeszenie córki Jaira i uzdrowienie kobiety Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. Za † Zofię (r) i Władysława r. Koślaczów, Piszczów, Maciejewskich, Rytlów, Karola Kota
2. Za † Gabrielę i Franciszka i ich rodziców
3. Za † Henrykę Abramek