- 2023
2023-02-05 11:35:04
  1. Dziś na Mszę Św. na godz. 1200 zapraszamy dzieci klas drugich i ich rodziców.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). Tematem rozważań będzie ,,Święci patronowie wzorem do budowania życia z Jezusem”.
  3. Na Mszę św. i na adorację przychodzą obowiązkowo kandydaci przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jest to spotkanie formacyjne objęte w programie przygotowania się do jego przyjęcia.
  4. W sobotę – 11 lutego – jest organizowana dla dzieci wspólna zabawa integracyjno – karnawałowa. Rozpoczęcie o godz. 1600 wspólną Eucharystią w kościele, a następnie przejdziemy na salę w OSP Radoryżu Kościelnym, gdzie będą czekały na nas ciekawe gry i zabawy taneczne oraz niespodzianki. Zakończenie przywidziane jest o godz. 2000. Prosimy o zabranie ze sobą tradycyjnie ,,co nieco na wspólny stół”.
    Bardzo prosimy o zapisanie swoich pociech na wyłożone kartki na końcu kościoła i przy wyjściu bocznym, ułatwi to nam w przygotowywaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci .
  5. W sobotę na Mszę św. na godz. 1930 zapraszamy wszystkich pielgrzymów, którzy uczestniczyli pieszo i w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górą w zeszłym roku oraz tych którzy w tym roku wybierają się na pielgrzymkę. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie integracyjne na sali OSP w Radoryżu Kościelnym. ,,Żeby dowiedzieć się co będzie, to trzeba przyjść i zobaczyć”.
  6. W piątek, o godz. 1800. w Adamowie w kościele, rozpocznie się Młodzieżowy Wieczór z Bogiem. Zachęcamy do udziału.
  7. W najbliższą sobotę będziemy wspominali Matkę Bożą z Lourdes, to zarazem Światowy Dzień Chorych. Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorym o godz. 1000. Pomóżmy chorym przybyć do kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom służby zdrowia i ośrodkowi opieki społecznej oraz wszystkim domownikom za troskę o ludzi chorych i starszych. Tego dnia będzie również Msza Św. o godz. 1600.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 1200 zapraszamy dzieci z klasy I-ej i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie
  9. W dniu 4 marca odbędzie się w Radzyniu Podlaskim VIII Kongres Różańcowy. Zachęcamy czcicieli różańca do udziału w modlitewnym spotkaniu.
  10. W „ Echu Katolickim” przeczytać możemy m.in. tym, że błogosławiąc innych przyzywamy Bożej mocy a przeklinając wzywamy szatańskie moce. Znajdziemy też informacje o ojcze Józefie Andraszu, spowiedniku siostry Faustyny oraz rozważania o tym, co planują wielcy tego świata dla zwykłych ludzi, w czasie przedłużającej się wojny w Ukrainie.
  11. Przypominamy, że od Wielkiego Postu ulegną małej zmianie godziny Mszy Św. w niedzielę i święta. Nowy porządek: 815 1000 12 00 i 1600
  12.  Bóg zapłać za dar cegiełek na remont dzwonnicy, doprowadzenie prądu i elektryczny napęd dzwonów:
    • - Mateńko Mirosław - 100 zł
    • - bezimienna z: Drożdżaka - 250 zł, Radoryża Kościelnego - 100 zł, Krzywdy - 200 zł,
    • - bezimienna od chorych: z Radoryża Smolanego - 100 zł i Patoku Starego - 100 zł
  13. Serdeczne Bóg zapłać panu Janowi Mateńko za ekspresową wymianę pieca centralnego ogrzewania na plebani, gdyż stary piec mający już wiele lat odmówił posłuszeństwa i przez kilkanaście godzin nie było grzania. Dziękujemy za duży rabat udzielony przez pana Jana. Dziękujemy za pomoc panu wójtowi i radnemu panu Witoldowi Koślaczowi za to, że mamy już ciepło również w sali katechetycznej i kancelarii.
  14. Zgłaszających intencje Mszy Św. prosimy o podawanie intencji spisanych na kartkach. Dziękujemy za składane, w miarę swoich możliwości, ofiary na intencje Mszy Św. Przyjmujemy już intencje na 2024r.
  15. Zakupiliśmy do kościoła 60 sztuk nowych modlitewników. Są w ławkach nawy głównej. Korzystajmy z nich przygotowując się do Mszy Św. lub odmawiając litanię po spowiedzi, czy już niedługo śpiewając Gorzkie Żale. Gdyby ktoś chciał nabyć prywatnie te piękne modlitewniki zamówienia przyjmujemy w zakrystii.

Intencje mszalne (06 – 14-02-2023)
2023-02-06 - poniedziałek
07:001. Za † Kazimierza Chmiela
2. Za † Henrykę Abramek