Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2023-03-05 07:23:31

 
Kongres Różańcowy
Dnia 4 marca 2023r. w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się VIII Kongres Różańcowy pod hasłem „Żywy Różaniec wsparciem dzieła Misyjnego”. Nasi przedstawiciele parafian wraz z ks. Sławomirem w nim uczestniczyli i tak relacjonują to spotkanie:
Kościół pielgrzymujący ze swojej natury jest misyjny. Ma troszczyć się o zbawienie każdego człowieka, ma głosić Ewangelię wszystkim ludziom „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.” Mt 28, 19-20
Żywy Różaniec, w myśl założycielki bł. Pauliny Jaricot, wpisuje się w zadanie misyjności Kościoła. Aby to czynić jak najbardziej owocnie przybliżyli nam to: ks. dr Maciej Będziński – dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych oraz ks. dr Jarosław Tomaszewski – sekretarz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
Stowarzyszenie do, którego należymy zostało powołane do pomocy misjonarzom. Przez modlitwę umacniamy ich ducha, upraszając potrzebne łaski, a przez dar finansowy wspieramy, że mogą świadczyć dobro w wymiarze materialnym co jest niejednokrotnie pierwszym głoszeniem ewangelii. Pomoc świadczona w postaci podstawowych artykułów spożywczych, chemicznych, leków, zakładania szpitali, szkół, prowokuje do pytań o to, co jest źródłem świadczonego dobra. Dopiero wtedy rozpoczyna się właściwa ewangelizacja głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu i miłości Boga.
Bł. Paulina Jaricot gromadząc swoje towarzyszki w Dziele Rozkrzewiania Wiary, a potem w Żywym Różańcu prosiła o drobną, ale systematyczną ofiarę – dlatego zachęcamy do przekazywania symbolicznie 1 zł miesięcznie. Tak zrodziło się wielkie dzieło Kościoła, które trwa i rozwija się po dzień dzisiejszy.
 Po konferencji była modlitwa różańcowa w intencji misji i Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika, który w swej homilii wprowadził nas w działalność i życie św. Królewicza Kazimierza i cel jaki obrała w swym życiu bł. Paulina Jaricot.
Składamy serdeczne podziękowanie ks. Sławomirowi za obecność i duchowe wsparcie. Ks. Sławomir sprawował Mszę Św. w intencji Kół Żywego Różańca z naszej parafii. 
 
Podziel się:
sledzik
Facebook
1. czytanie (Jr 20, 10-13)Pan czuwa nad sprawiedliwymPsalm (Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 5-6. 7 (R.: por. 7))Pana wzywałem i On mnie wysłuchałAklamacja (Por. J 6, 63c. 68c)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia na dziś(J 10, 31-42)Jezus oskarżony o bluźnierstwo Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. Za † Mariannę Pioterczak
2. Za † Emilię i Władysława Kowalczyków, Alfredę i Kazimierza Iwaniec
3. W intencji Bogu wiadomej
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000