2023-04-03 19:54:37

Droga Krzyżowa - Radoryż
"Ewangelia (...) to proroctwo o człowieku. Poza Ewangelią człowiek pozostaje dramatycznym pytaniem bez odpowiedzi" ~ św. Jan Paweł II
2 kwietnia 2023r. w 18 rocznicę śmierci papieża Polaka - św. Jana Pawła II o godz. 14:30 wyruszyła z kościoła parafialnego grupa ludzi rozważających nauczanie naszego rodaka w poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej. Na koniec tego nabożeństwa jako wyraz wdzięczności dla Św. Jana Pawła II młodzież złożyła kwiaty i zapaliła światełko pamięci. Została odśpiewana także „Barka” – ulubiona pieśń Karola Wojtyły. Na zakończenie tej pokuty uczestnicy zostali pokropieni deszczem z nieba. Pogoda była idealna jak na ten trud dźwigania codziennego krzyża. Rozmodleni i zamyśleni uczestnicy drogi z Bożym Błogosławieństwem powrócili do domu.

16:30Dzięk - błag. w 18 urodziny Patrycji Kozak
17:001. Za † Jarosława Skwarka
2. Za † Bogusława, Tadeusza, Dariusza, Mariannę r. Wysockich, Zygmunta Ciołka
3. Za † Genowefę (11r) Jana, Krzysztofa, Tadeusza, Henryka, Eugeniusza r. Kryczków