- 2023
2023-09-24 09:37:15
  1. Dziś po Mszy o 1000 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Uprzejmie prosimy rodziców o przygotowanie dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia, za co już dziś mówimy Bóg zapłać. Przypominamy, że Pierwsza Komunia będzie w sobotę przed Bożym Ciałem czyli 25 maja 2024r.
  2. Raz jeszcze bardzo serdecznie prosimy rodziców o współpracę z ks. Sławomirem i katechetami a ks. wikariuszowi i paniom katechetkom dziękujemy za dar formacji dzieci i młodzieży.
  3. W czwartek 28 września w Fiukówce o godz. 1100 Msza Św. z racji nadania imienia Kornela Makuszyńskiego szkole podstawowej oraz poświęcenie sztandaru. Serdecznie zapraszamy.
  4. Pierwszą niedzielą października rozpoczniemy modlitwy różańcowe. Po Mszy o 1000 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. W dni powszednie października nabożeństwo różańcowe po Mszy o 1700.
  5. W niedzielę 1 października do Pratulina są zaproszeni na wspólną modlitwę mężczyźni. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  6. Bóg zapłać za dar serca na czekający nas remont dzwonnicy i ogrodzenia - parkanu kościelnego, elektryczny napęd dzwonów oraz wywóz śmieci z cmentarza, bezimienna z: Dęblina - 100 zł, Miętnego - 100 zł, Kożuchówki - 100 zł, Radoryża Smolanego - 100 zł, Nowego Patoku - 100 zł, Maśluk Teresa z Konstancina - 200 zł
  7. Prosimy o jesienną pomoc przy pracach porządkowych przy kościele i cmentarzu. Zachęcamy do grabienia liści i kasztanów również młodzież.
  8. Na stolikach gdzie jest prasa katolicka leżą kartki wypominkowe i koperty. Czytelnie wypełnione będzie można składać na tacę. Dziękujemy za zamawiane Msze Św. za zmarłych, dar modlitwy wypominkowej oraz troskę o ich groby oraz troskę o groby kapłanów oczekujących na zmartwychwstanie w Radoryżu.
  9. Zachęcamy do czytania „Echa katolickiego” a w nim znajdziemy m.in. relację z Ogólnopolskich Premierowskich Dożynek w Miętnem koło Garwolina, o 30 leciu KSM i zdjęciami naszej parafialnej młodzieży. - w tym miejscu dziękujemy ks. Sławomirowi za duchową opiekę nad młodzieżą. Są również materiały formacyjne dla Kółek Różańcowych.
  10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika na 2024r.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask od Boga. Niech Bóg błogosławi na trud codziennych prac, chroni od wypadków, otacza opieką chorych.
  12. Młodzieży z KSM-u dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek oraz za wykonanie dekoracji.
  13. W piątek po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie młodzieży z KSM-u. Zapraszamy na to spotkanie również młodzież- kandydatów do sakramentu bierzmowania, która chciałaby włączyć się do tej wspólnoty i czynnie uczestniczyć w życiu parafii.
  14. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 1200 zapraszamy dzieci klas I-ych, które pragną rozpocząć przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
    Po Mszy św. odbędzie się spotkanie podczas którego odbędą się zapisy do przygotowania się do przyjęcia I-ej Komunii św.
    Dzieci na tę Mszę św. Przynoszą plecaki i przybory szkolne do pobłogosławienia na rozpoczęty już rok szkolno-katechetyczny.
  15. W sobotę -30 września- jest organizowany wyjazd na IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”, który odbędzie się w Radzyniu Podlaskim w sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy . Zapisy w zakrystii.
  16. Jest organizowana kolejna nowa Róża Różańcowa Rodziców za dzieci. Wszystkich rodziców, którzy pragną otoczyć swoje dzieci modlitwą różańcową zapraszamy do włączenia się w tą piękną inicjatywę miłości i troski ojca i matki o swoje kochane dzieci. Zapisy do nowej Róży Różańcowej Rodziców za swe dzieci w zakrystii u ks. Sławka .

Intencje mszalne (25 – 03-10-2023)
2023-09-25 - poniedziałek
07:001. Za † Tadeusza Sitarskiego
2. Za † Daniela Ochnika