Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Aktualności
2024-01-06 18:10:09

 
Spotkanie opłatkowe
29 grudnia w parafii w Radoryżu Kościelnym odbyło się  wyjątkowe spotkanie - opłatkowe spotkanie członków zrzeszonych w Różach Różańcowych Rodziców za Dzieci.
 
Rozpoczęło się ono Mszą świętą sprawowaną w intencji osób modlących się tą piękną modlitwą za swoje dzieci - oraz za ich rodziny właśnie.
 
Eucharystię sprawował i homilię wygłosił duchowy opiekun Róż Różańcowych w naszej parafii - ks. Sławomir, a ks. proboszcz oraz ks. kanonik posługiwali w konfesjonałach. Oprawę liturgiczną przygotowali przedstawiciele Róż, a oprawę muzyczną - Młodzież zrzeszona w parafialnym oddziale KSM, w wielu przypadkach dzieci omadlane właśnie tą modlitwą różańcową.
 
Pięknym świadectwem była ilość osób, które tego piątkowego wieczoru mogły zgromadzić się w świątyni, aby podziękować za łaski otrzymywane od Matki Bożej oraz poprosić o wstawiennictwo. 
 
Po Mszy św. uczestnicy udali się do pobliskiej sali OSP w Radoryżu Kościelnym, aby tam w poczuciu wspólnoty, w tym wyjątkowym czasie  radości, jaką niesie ze sobą Boże Narodzenie, celebrować łaskę bycia członkiem Róży Różańcowej Rodziców za Dzieci. 
 
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, następnie p.Anna Piszcz odczytała fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, zaśpiewaliśmy kolędę, ks. proboszcz skierował słowo i życzenia, a następnie nastąpiła chwila na połamanie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem życzeń. 
 
Dla wielu z nas, którzy znamy się z widzenia, był to jedyny moment, w którym możemy się autentycznie ZATRZYMAĆ, spojrzeć w oczy i  porozmawiać z osobami, które szanujemy, lubimy i z którymi łączymy się duchowo w codziennej modlitwie. 
 
W czasie spotkania głos zabrała p.Beata Gajownik, p. Anna Piszcz i p. Małgorzata Duda; usłyszeliśmy krótką historię powstawania DWUNASTU RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH !!!  (14-nasta jest w trakcie powstawania) CHWAŁA PANU!
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego wieczoru, pełnego radości i wzruszeń.
 
Podziel się:
sledzik
Facebook
16:30Dzięk - błag. w 18 urodziny Patrycji Kozak
17:001. Za † Jarosława Skwarka
2. Za † Bogusława, Tadeusza, Dariusza, Mariannę r. Wysockich, Zygmunta Ciołka
3. Za † Genowefę (11r) Jana, Krzysztofa, Tadeusza, Henryka, Eugeniusza r. Kryczków
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000