Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Aktualności
2024-01-06 18:52:18

 
1 stycznia
W pierwszy dzień nowego roku 2024 w parafii Radoryż podczas Mszy świętych o godzinie 10 i 12 miało miejsce specjalne kapłańskie błogosławieństwo dzieci. 
 
"Matka Boża w wielu objawieniach mówiła, że gdyby kapłani wiedzieli, jaką mają moc błogosławieństwa, to nieustannie wszystkich by błogosławili. Gdy kapłan błogosławi, to już nie są jego ręce, lecz ręce samego Boga Ojca i Syna i Ducha świętego." (ks D. Chmielewski)
 
W poruszającej homilii pochylaliśmy się nad wartością macierzyństwa i ojcostwa.Odpowiadaliśmy w sercu na pytania: CZY i JAK okazuję - jako dziecko - wdzięczność i miłość swoim rodzicom ( żyjącym i zmarłym) za dar życia ? 
«Panie Jezu, Ojcze, Duchu Święty, pobłogosław nasze dzieci. Boże, niech każdego dnia Twoje błogosławieństwo  przy nich będzie! Amen»
 
Ważnym elementem dzisiejszego dnia był również dzień imienin ks. Kanonika Mieczysława. Podczas Mszy św. o godz 10, przedstawiciele dzieci i rodzin złożyli życzenia dostojnemu solenizantowi, a po błogosławieństwie o godz 12 zebrani wyśpiewali gromkie "Życzymy, życzymy". 
 
Podziel się:
sledzik
Facebook
16:30Dzięk - błag. w 18 urodziny Patrycji Kozak
17:001. Za † Jarosława Skwarka
2. Za † Bogusława, Tadeusza, Dariusza, Mariannę r. Wysockich, Zygmunta Ciołka
3. Za † Genowefę (11r) Jana, Krzysztofa, Tadeusza, Henryka, Eugeniusza r. Kryczków
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000