2024-01-06 19:04:03

6 stycznia
6 stycznia ulicami Radoryża Kościelnego w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł Orszak Trzech króli.

Tego dnia tradycyjnie poświęca się kredę, którą naznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc C+M+B 2024r. co z łaciny oznacza Christus Mansoni Benedicat, czyli „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”.

Jezus Chrystus objawia się światu. Mędrcy składają mu dary:  mirrę - zapowiedź męki i śmierci,  złoto – symbolizujące władzę nad światem i kadzidło, czyli boskość. Pójdźmy i my złożyć dary Jezusowi: złoto naszego życia, kadzidło naszych modlitw i mirrę naszego cierpienia.
Podążajmy za gwiazdą Betlejemską w poszukiwaniu i rozwijaniu naszego życia duchowego.

Bóg zapłać wszystkim wiernym za udział w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom, którzy pomogli i wsparli swoją cegiełką ten orszak.

Dziękujemy Strażakom OSP Radoryż Kościelny i „Promykowi” za ciepły bigos oraz Panu Adamowi Nazarukowi za uwiecznienie tych radosnych chwil wspólnego świętowania.

08:001. Za † Antoniego Gajaszka
2. Dzięk - błag. w rocznicę urodzin Pauli
10:00Dzięk - błag. w 60 - te urodziny Bogusława
11:30Dzięk - błag. w 100 lecie OSP w Fiukówce (Msza w Fiukówce)