2024-02-11 14:32:31

9-10luty
W dniach 9 i 10 lutego 2024 roku, w godzinach 10:00-14:00, dzieci z Radoryża Kościelnego oraz okolic miały okazję uczestniczyć w niezwykłych "Feriach z Bogiem", zorganizowanych przez oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy naszej parafii. Wspólnie spędzony czas wypełniony był różnorodnymi aktywnościami, mającymi na celu rozwój duchowy, integrację oraz naukę poprzez zabawę.
Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od wspólnej modlitwy. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się, aby zawierzyć Panu Bogu najbliższe dwa dni spotkania. Następnie dzieci miały okazję spotkać się ze Strażakami w OSP Radoryż Kościelny. To nie tylko wzbogaciło ich wiedzę na temat pracy strażaków, ale również sprawiło, że mogły przeżyć niezapomnianą przejażdżkę wozem strażackim. Dzień ten był również czasem na naukę dwóch piosenek religijnych: „Nie boję się, gdy ciemno jest” oraz „Taki duży, taki mały”. Po intensywnych zajęciach, dzieci miały okazję odpocząć przy wspólnym posiłku, by następnie uczestniczyć w warsztatach artystycznych, podczas których mogły wykazać się kreatywnością tworząc twarze z balonów oraz figurki z masy solnej. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem minionego czasu oraz wspólną modlitwą.
Drugi dzień ferii rozpoczął się podobnie – wspólną modlitwą, po której dzieci malowały farbami figurki z masy solnej. Następnie uczestnicy przenieśli się w świat bajek, biorąc udział w zabawie muzycznej „Jaka to melodia?” oraz dyskusji na temat ulubionych bajek. Dzień obfitował w muzykę i tańce, prowadzone przez specjalnego gościa, dostarczając dzieciom wiele radości i śmiechu. Po tak intensywnym czasie zabawy przyszedł czas na zasłużony posiłek - gofry z różnorodnymi dodatkami lub zapiekanki. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wysłuchania opowiadania inspirowanego przypowieścią o talentach, która skłoniła wszystkich do refleksji nad własnymi zdolnościami.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Zakończyliśmy spotkanie modlitwą, dziękując Panu Bogu za dwa dni wspólnego czasu, który umożliwił nam jeszcze głębsze zbliżenie się do siebie nawzajem oraz do Niego. Był to nie tylko czas zabawy, ale również czas duchowego wzrostu i wspólnoty, który pozostawił piękne wspomnienia w sercach uczestników.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za wspaniałe chwile spędzone razem, rodzicom za zaufanie, a tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia – za okazaną pomoc. Bóg zapłać!

08:001. Dzięk - błag. w 10 urodziny Szymona
2. Za † Jana Koślacza i Marysię Bukowską
10:001. Za † Kazimierza Garbacika
2. Za † Tadeusza Zielińskiego (r) i Małgorzatę Zielińską