2014-07-23 10:20:33
20 lipca w parafii Radoryż Kościelny rozpoczęły się misje święte przed jubileuszem 100 – lecia wybudowania kościoła parafialnego.

Hasłem przewodnim świętego czasu są słowa z hymnu „Te Deum” – „Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”. Już pierwszego dnia wierni uświadomili sobie, iż stała ufność Bożemu słowu jest gwarancją przynoszenia właściwych owoców w życiu. Serce człowieka staje się uprawną rolą zdolną do miłowania tylko wtedy kiedy przyjmuje ziarno Bożego słowa.

W drugim dniu parafianie odkrywali prawdę o wielkiej godności bycia dzieckiem Boga, która rodzi się w sakramencie chrztu świętego. Sam Bóg uzdalnia człowieka do życia miłością. Podczas nabożeństwa wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne potwierdzając chęć bycia w przymierzu z Bogiem i we wspólnocie Kościoła. Każdy dzień kończy się apelem jasnogórskim z licznym udziałem wiernych. Trzeci dzień poświęcony był eschatologii. Nauka misyjna ukazała prawdę o życiu przyszłym wysłużonym przez zmartwychwstanie Chrystusa. Po Mszy Świętej wieczornej odbyła się procesja i modlitwy na cmentarzu parafialnym przy bardzo licznym udziale wiernych. Tematem czwartego dnia będzie tajemnica grzechu człowieka i wielkiego miłosierdzia Boga. Tego dnia podczas misji będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania. W czwartek parafianie będą się modlili za swoje rodziny. Misją przewodniczy ks. dr Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności z przeżywającymi misje w Radoryżu Kościelnym.

Ks. Łukasz Borowski
wikariusz parafii Radoryż Kościelny