- KSM
- Wspólnoty
2013-12-20 09:43:02
KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii już od 1995 roku. Początki bywały różne to znaczy były okresy świetności ale też i okresy gorsze, jednak teraz zawiązała się trwała wspólnota, która spaja serca młodych. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę po wieczorowej Mszy Świętej. KSM przeprowadza różne akcje np. zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, sprzedaż kartek świątecznych. Ponadto młodzież zrzeszona w tej wspólnocie pomaga w dekoracjach kościoła.
Często organizowane są wyjazdy takie jak Jerycho Młodych, szkolenia, czuwania.

Głównymi celami KSM-u jest ubogacenie wiary, szerzenie wiedzy religijnej, angażowanie w życie Kościoła i Jego misję. Jeżeli i Ty pragniesz otworzyć się na kontakty ze światem, zwłaszcza organizacjami i ruchami młodzieżowymi, które prowadzą działalność zdolną z doktryną Kościoła KSM jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, zostań!

Spotkania KSMu odpbywają się w naszej parafii w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą wieczorną, po której następuje spotkanie formacyjne.

1. czytanie (Syr 51, 13-20)Szukanie prawdziwej mądrościPsalm (Ps 16, 1-2a i 5. 7-8. 11)Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem2. czytanie (Flp 3, 8-14)Nieustanne dążenie do doskonałościAklamacja (J 15, 16)Chwała Tobie, Królu WiekówEwangelia na dziś(J 15, 9-17)Przeznaczyłem was na to, abyście szli i przynosili owoc Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. † Kazimierza Kruka
2. † Józefa Mućkę zr. Mućków, Sadych, Zegadłów
17:001. † Kazimierza Garbacika (imieninowa)
2. † Janinę i Stanisława Strzyżewskich (Gr.)