- KSM
- Wspólnoty
2013-12-20 09:43:02
KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii już od 1995 roku. Początki bywały różne to znaczy były okresy świetności ale też i okresy gorsze, jednak teraz zawiązała się trwała wspólnota, która spaja serca młodych. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę po wieczorowej Mszy Świętej. KSM przeprowadza różne akcje np. zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, sprzedaż kartek świątecznych. Ponadto młodzież zrzeszona w tej wspólnocie pomaga w dekoracjach kościoła.
Często organizowane są wyjazdy takie jak Jerycho Młodych, szkolenia, czuwania.

Głównymi celami KSM-u jest ubogacenie wiary, szerzenie wiedzy religijnej, angażowanie w życie Kościoła i Jego misję. Jeżeli i Ty pragniesz otworzyć się na kontakty ze światem, zwłaszcza organizacjami i ruchami młodzieżowymi, które prowadzą działalność zdolną z doktryną Kościoła KSM jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, zostań!

Spotkania KSMu odpbywają się w naszej parafii w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą wieczorną, po której następuje spotkanie formacyjne.

1. czytanie (2 Krl 5, 1-15a)Uzdrowienie Naamana w wodach JordanuPsalm (Ps 42 (41), 2-3; Ps 43 (42), 3. 4 (R.: por. Ps 42 [41], 3cd))Boże mój, pragnę ujrzeć Twe obliczeAklamacja (Por. Ps 130 (129), 5. 7bc)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia na dziś(Łk 4, 24-30)Jezus został posłany do wszystkich ludów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
brak intencji mszalnych
nie zostały jeszcze wpisane