2020-10-08 08:35:51
Żywy Różaniec - czyli popularnie nazywane „kółko różańcowe”. Jest to najstarsza i najliczniejsza grupa modlitewna znana na całym świecie. Każda osoba, która należy do danej Róży, zobowiązała się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca w intencjach: misyjnych, papieskich i parafialnych - przeznaczonych na dany miesiąc. Członkowie róż różańcowych połączeni, tak jak paciorki w różańcu, tworzą zjednoczoną na modlitwie wspólnotę ludu, dążącą do wspólnego celu. Dzięki skupieniu wokół Maryi i modlitwie różańcowej zbliżają się do Boga. Przynależność do żywego różańca daje poczucie wspólnoty - już nie sam wołam do Boga, ale czynimy to razem, także wtedy, gdy modlimy się osobno w swoich domach. Przynależność do Żywego Różańca daje możliwość aktywnego włączenia się  w życie kościoła, przyczynia się do rozwoju życia duchowego, poprzez stałą formację w comiesięcznych spotkaniach. Sprawia, że otrzymujemy duchowe i modlitewne wsparcie w chwilach radosnych i smutnych, na czas choroby i śmierci. Zacieśnia więzy przyjaźni i wyzwala poczucie troski i odpowiedzialności za współczłonków. W naszej Parafii istnieje 7 kół Żywego Różańca, z czego w ostatnim roku powstały 2 koła. Życzymy, aby nasze kółka różańcowe pokryły całą naszą Parafię, tak jak „mlecz pokrywa łąki w maju”.

Matki Bożej Różańcowej
1. czytanie (Iz 49, 1-6)Ustanowię cię światłością dla poganPsalm (Ps 19, 2-3. 4-5ab (R.: 5a))Po całej ziemi ich głos się rozchodzi2. czytanie (Rz 10, 9-18)Wiara rodzi się ze słowa ChrystusaAklamacja (J 14, 6b i 9c)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 4, 18-22)Powołanie Apostołów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:001. Za † Tomasza Wysokińskiego (30 dz)
2. Za † Martę Misior (7 gr)