2020-12-05 11:41:56
5 grudnia na Mszy św. roratniej nawiedził naszą parafię św. Mikołaj. Zostawił dla dzieci słodki podarunek. Co prawda, jutro jest wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Tego od prezentów? Oczywiście! Ale tych płynących ze szczerej i bezinteresownej potrzeby dzielenia się dobrem, nie zaś z konsumpcyjnego nawyku. Ale, do nas przybył już dzisiaj. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał go „patronem daru człowieka dla człowieka”. Dzieci otrzymały dzisiaj, aż po 7 naklejek do swoich plansz. Zapraszamy na kolejne roraty w środę o 6.30. Są przygotowane kolejne inne niespodzianki!  Ale jakie ? To trzeba przyjść i zobaczyć !

II Roraty i Św Mikołaj
1. czytanie (Syr 51, 13-20)Szukanie prawdziwej mądrościPsalm (Ps 16, 1-2a i 5. 7-8. 11)Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem2. czytanie (Flp 3, 8-14)Nieustanne dążenie do doskonałościAklamacja (J 15, 16)Chwała Tobie, Królu WiekówEwangelia na dziś(J 15, 9-17)Przeznaczyłem was na to, abyście szli i przynosili owoc Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. † Kazimierza Kruka
2. † Józefa Mućkę zr. Mućków, Sadych, Zegadłów
17:001. † Kazimierza Garbacika (imieninowa)
2. † Janinę i Stanisława Strzyżewskich (Gr.)