2021-04-02 21:16:25
Wieczorem na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej spotykamy się z Chrystusem w Wieczerniku, aby przeżywać Ostatnią Wieczerzę, w czasie której ustanowił On Sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną organy i dzwonki. Na zakończenie Mszy Świętej przenosi się Najświętszy Sakrament do tabernakulum w bocznym ołtarzu – „Ciemnicy” – na pamiątkę modlitwy w Ogrójcu, pojmania, uwięzienia i osądzenia Jezusa. Po zakończeniu liturgii zdejmuje się obrusy z ołtarza – bez odmawiania modlitw. Do późnych godzin wieczornych można w ciszy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
W tym dniu dziękujemy Panu za naszych kapłanów oraz za dar Mszy Świętej i Komunii.

Wielki Czwartek
1. czytanie (Dz 6, 1-7)Wybór pierwszych diakonówPsalm (Ps 33 (32), 1-2. 4-5. 18-19 (R.: por. 22))Okaż swą łaskę ufającym Tobie
Albo: Alleluja
Aklamacja ()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 6, 16-21)Jezus chodzi po wodzie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:001. Ślub: Renata i Marcin
17:301. † Genowefę (1r.), Henryka zr. Leszków
2. † Tadeusza Kryczkę (Gr.)
18:001. † Jadwigę i Henryka Strzyżewskich
2. † Genowefę (r.), Jana, Krzysztofa zr. Kryczków