2021-08-07 08:56:57
Pierwszy piątek miesiąca, uroczystość Przemienienia Pańskiego i pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Wszystko to skłania nasze serca ku Chrystusowi i przypomina o ofiarnej miłości i wierności Krzyżowi. O tej wierności w piękny sposób opowiedział nam ks. Proboszcz przypominając  postawę uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, którzy dali przykład jak bronić Krzyża Chrystusowego.
Dzisiaj mieliśmy dzień mężczyzn. Wszyscy mężczyźni zgromadzili się pod Krzyżem Pratulińskim i przy relikwiach błogosławionych Męczenników Podlaskich, aby dać wyraz gotowości stawania w obronie wiary i w szczególny sposób adorować Krzyż rozważając Drogę Krzyżową Pana Jezusa.
Na koniec ks. Sławomir przygotował piękną niespodziankę. Wszystkim mężom wręczył obrazek z modlitwą męża za żonę, a wszyscy pątnicy otrzymali obrazki z modlitwą za wstawiennictwem błogosławionych męczenników.
Każdego dnia jest nas coraz więcej i nasza świątynia pięknie rozbrzmiewa wspólnym śpiewem na chwałę Bożą…i pożytek ludzki.
Jutro sobota, dzień Maryjny – kolor niebieski.

IV dzień Pielgrzymki Duchowej
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jadwigę i Kazimierza Chudzików, Elżbietę Kazubską, Mariannę i Franciszka Miazio
2. † Mariana Koślacza, Wacławę Wojtaś r. Koślaczów i Wojtasiów