2021-08-11 09:14:05
Dzisiaj dzień patriotyczny. Oprawę Mszy Świętej i rozważania różańcowe przygotowali przedstawiciele placówek państwowych w naszej gminie z panem wójtem Krzysztofem Wardą na czele.
Dzisiaj bardzo ważny dzień na szlaku naszego duchowego pielgrzymowania, przybył do nas wyjątkowy gość. Ktoś kto dobrze zna drogę na Jasną Górę, bo wiele razy szedł pieszo w pielgrzymce. Ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski podczas wizytacji naszej parafii obiecał że na Duchową Pielgrzymkę przyjedzie -  i oto jest.
Ksiądz biskup przewodniczył Eucharystii, a w modlitwie przed apelem zawierzył Matce Bożej naszą parafię, naszą gminę, wszystkich razem i każdego z osobna. Na zakończenie udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa.
 To znak, że  nasze modlitwy i radosne śpiewy na Chwałę Bożą i pożytek ludzki, słychać aż w Siedlcach.

VIII dzień Pielgrzymki Duchowej
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jadwigę i Kazimierza Chudzików, Elżbietę Kazubską, Mariannę i Franciszka Miazio
2. † Mariana Koślacza, Wacławę Wojtaś r. Koślaczów i Wojtasiów