2021-08-12 08:26:20
Kolejny wyjątkowy dzień w naszym Duchowym Pielgrzymowaniu. Gościł wśród nas kapłan pochodzący z naszej parafii, ksiądz Stanisław Garbacik.  Dzisiaj w szczególny sposób otaczaliśmy modlitwą nasze babcie i naszych dziadków. Dziadkowie to ludzie z dużym doświadczeniem życiowym, nierzadko doświadczeni cierpieniem. To wielki znak, że akurat w tym dniu staraniem księdza Sławka przybył do nas Krzyż-relikwiarz z relikwiami Krzyża Świętego.
Po rozważaniu chwalebnych tajemnic Różańca Świętego, prowadzonego przez liczną grupę babć i dziadków, każdy z wiarą i nabożeństwem adorował ten widoczny znak obecności Boga poprzez dotknięcie i ucałowanie.
Niesamowite jest to, że kiedy myślimy – dzisiaj był wyjątkowy dzień – to następny zaskakuje nas swoim bogactwem i treścią. Chwała Panu, że daje nam łaskę doświadczania tak wielkich rzeczy, które nas duchowo ubogacają.

IX dzień Pielgrzymki Duchowej
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jadwigę i Kazimierza Chudzików, Elżbietę Kazubską, Mariannę i Franciszka Miazio
2. † Mariana Koślacza, Wacławę Wojtaś r. Koślaczów i Wojtasiów