2021-08-15 10:44:01
Dzisiaj ostatni etap naszej Duchowej Pielgrzymki. Zgromadziliśmy się przy Domu Strażaka z kwiatami aby procesyjnie wejść do kościoła niosąc kopię krzyża pratulińskiego, znaczek pielgrzymkowy, obraz i feretron z wizerunkiem  Matki Bożej Częstochowskiej.
Oczywiście nie obyło się bez gości; kiedy nasze siostry z pielgrzymki pieszej kroczyły przez środek kościoła, niejedna łza spłynęła po naszych policzkach ze wzruszenia, aż niektórzy śpiewać nie mogli. Kolejny gość to ks. Adam, kierownik pielgrzymkowy grupy 14C.
Ważnym elementem dzisiejszego pielgrzymowania był moment, w którym na znak przebaczenia i jedności podzieliliśmy się chlebem przyniesionym w darach do ołtarza.
Były podziękowania, wspomnienia i wzruszenia, aż żal było wracać do domu. Czas Rekolekcji W Drodze minął, teraz czas na refleksje i owoce, którymi być może ktoś zechce się podzielić na spotkaniu popielgrzymkowym, połączonym z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego już 05.09.2021. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00. DO ZOBACZENIA.

XII dzień Pielgrzymki Duchowej
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jadwigę i Kazimierza Chudzików, Elżbietę Kazubską, Mariannę i Franciszka Miazio
2. † Mariana Koślacza, Wacławę Wojtaś r. Koślaczów i Wojtasiów