2021-08-30 12:57:16
Dziś (29 sierpnia 2021 roku) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Odpust ku czci MB Częstochowskiej - głównej Patronki naszej Parafii. Uroczystej Eucharystii o godz. 12:00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Paweł Bielecki - kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, a koncelebrował także ks. Mieczysław Milczarczyk. Eucharystię zakończyła Procesja z Najświętszym Sakramentem, po której odśpiewano uroczyste Te Deum.
Dziękujemy ks. Pawłowi za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, za wspólną modlitwę i słowo, które do nas skierował. Dziękujemy ks. Zbigniewowi, ks. Sławomirowi, jak i pozostałym Kapłanom Dekanatu Adamowskiego za posługę w konfesjonałach, a wszystkim parafianom i gościom za liczną obecność i modlitwę.
 Niech nasza Patronka - Matka Boska Częstochowska wyprasza potrzebne łaski!

Odpust MB Częstochowskiej
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Jadwigę i Kazimierza Chudzików, Elżbietę Kazubską, Mariannę i Franciszka Miazio
2. † Mariana Koślacza, Wacławę Wojtaś r. Koślaczów i Wojtasiów