- Duszpasterze
2013-12-20 11:55:19

Ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk

Urodził się 1 stycznia 1951 roku w Celejowie. Chrzest święty przyjął w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wildze.
W 1968 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego im. Benedykta XV w Siedlcach. Po ukończeniu formacji intelektualno – duchowej, dnia 1 czerwca 1974 r., przyjął Sakrament Kapłaństwa z rąk J. E. Ks. Bp. Wacława Skomoruchy, w swojej rodzinnej Parafii w Wildze.
Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:
- Serokomla
- Kamionna (obecnie diecezja Drohiczyńska)
- Sławatycze
- Biała Podlaska (św. Anny)
- Międzyrzec Podlaski (św. Mikołaja)
W latach 1982 - 1989 pełnił urząd Proboszcza w parafii św. Mikołaja w Rozwadówce. Następnie został skierowany do pracy w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie. W roku 2009 został mianowany Kanonikiem Gremialnym Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem M. B. Królowej Rodzin w Parczewie. Od 2009 roku do dzisiaj jest Proboszczem w Parafii M. B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.

Ks. Sławomir Pękała

1. czytanie (2 Krl 5, 1-15a)Uzdrowienie Naamana w wodach JordanuPsalm (Ps 42 (41), 2-3; Ps 43 (42), 3. 4 (R.: por. Ps 42 [41], 3cd))Boże mój, pragnę ujrzeć Twe obliczeAklamacja (Por. Ps 130 (129), 5. 7bc)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia na dziś(Łk 4, 24-30)Jezus został posłany do wszystkich ludów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
brak intencji mszalnych
nie zostały jeszcze wpisane