- Duszpasterze

Ks. Sławomir Pękała - Wikariusz

Funkcja: Wikariusz
Rodzinna parafia: św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Polskowola
Data święceń kapłańskich: 15 czerwca 2002r.
Imieniny: 05.11
Górzno, Garwolin, Warszawice, Komarówka Podlaska, Ostrów Lubelski, od 2019r. do dzisiaj jest w Parafii M.B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.

Ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk - emeryt

Urodził się 1 stycznia 1951 roku w Celejowie. Chrzest święty przyjął w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wildze.
W 1968 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego im. Benedykta XV w Siedlcach. Po ukończeniu formacji intelektualno – duchowej, dnia 1 czerwca 1974 r., przyjął Sakrament Kapłaństwa z rąk J. E. Ks. Bp. Wacława Skomoruchy, w swojej rodzinnej Parafii w Wildze.
Jako wikariusz pracował w następujących parafiach:
- Serokomla
- Kamionna (obecnie diecezja Drohiczyńska)
- Sławatycze
- Biała Podlaska (św. Anny)
- Międzyrzec Podlaski (św. Mikołaja)
W latach 1982 - 1989 pełnił urząd Proboszcza w parafii św. Mikołaja w Rozwadówce. Następnie został skierowany do pracy w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie. W roku 2009 został mianowany Kanonikiem Gremialnym Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem M. B. Królowej Rodzin w Parczewie. Od 2009 roku do 30 czerwca 2021r był Proboszczem w Parafii M. B. Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym. Aktualnie emeryt przebywający w naszej parafii.

1. czytanie (Rz 8, 1-11)Bóg zniszczył grzech przez swojego SynaPsalm (Ps 24 (23), 1b-2. 3-4b. 5-6 (R.: por. 6))Oto lud wierny, szukający BogaAklamacja (Por. Ez 33, 11)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 13, 1-9)Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
15:00Dzięk -błag. w intencji Łukasza i Anety (ślub)
17:001. Za † Helenę Strzyżewską (23 gr)
2. Za † Henrykę, Anielę, Zenona r. Rytlów, Janusza, Stanisława, Genowefę r. Skwarków, Bogumiłę i Jerzego Bieleckich, Tadeusza Gałacha