2021-09-27 08:21:57

Pielgrzymka do Częstochowy
25 września grupa parafian z ks. Sławkiem pojechała na pielgrzymkę do Częstochowy. Program mieli bardzo napięty. Począwszy od rzeczy duchowych, skończywszy na integracji.  Wyjechali o godz. 6.00 z Radoryża. Z samego rana śpiewali godzinki. Modlili się na różańcu. Uczestniczyli we wspólnej Eucharystii. Za wzorem Maryi rozważali stacje drogi krzyżowej. Mieli wspaniałego przewodnika, który oprowadził ich po Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie powiększyli swoją wiedzę o wiele szczegółów. Wieczorem udali się na apel. Po nim była możliwość całonocnego czuwania w kaplicy Cudownego Obrazu . Natomiast w niedzielę – 26 września na Jasnej Górze był przeżywany dzień rodziny, więc również i w naszej grupie nie mogło go zabraknąć, bo pojechało z nami dziewięć małżeństw. Dzień zaczęli spotkaniem z Matką Bożą na śpiewie godzinek, potem była wspólna Eucharystia odprawiana przez ks. Wikariusza w intencji wszystkich osób biorących udział  w Margaretce. Tego dnia odwiedzili Gidle i otrzymali indywidualne błogosławieństwo. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały. Wymodleni, zintegrowani i szczęśliwi pielgrzymi jeszcze do domów nie dojechali, a już o kolejny wyjazd się pytali ;-)

1. czytanie (Rz 8, 1-11)Bóg zniszczył grzech przez swojego SynaPsalm (Ps 24 (23), 1b-2. 3-4b. 5-6 (R.: por. 6))Oto lud wierny, szukający BogaAklamacja (Por. Ez 33, 11)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 13, 1-9)Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
15:00Dzięk -błag. w intencji Łukasza i Anety (ślub)
17:001. Za † Helenę Strzyżewską (23 gr)
2. Za † Henrykę, Anielę, Zenona r. Rytlów, Janusza, Stanisława, Genowefę r. Skwarków, Bogumiłę i Jerzego Bieleckich, Tadeusza Gałacha

17:30Różaniec
18:00Za † Feliksa Kwaśniewskiego (23 gr)