2021-10-11 20:33:36

Pielgrzymka do Hodyszewa
Dnia 09 października grupa osób ze Wspólnoty Rozważania Męki Pana Jezusa udała się na 1-no dniowe skupienie do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. W nadesłanej przez nich relacji czytamy:
Przewodniczył nam ks. Sławek. Naszą podróż rozpoczęliśmy o godz. 06.00 rano modlitwą w autokarze, odśpiewaniem godzinek oraz wielu radosnych pieśni do Matki Bożej.
W Hodyszewie zostaliśmy miło przywitani przez gospodarzy oraz ks. Ireneusza.
Uczestniczyliśmy w dwóch konferencjach. Pierwsza z nich dotyczyła tematu przebaczenia i pojednania. Po jej zakończeniu osoby potrzebujące miały możliwość skorzystać z sakramentu pokuty.
Około godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Ireneusza Łukanowskiego (opiekuna wspólnot), w czasie której przyjęliśmy Szkaplerz Męki Pańskiej. Po niej była krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie ks. Ireneusz udzielił nam szczególnego Błogosławieństwa.
Po zakończonej Eucharystii gospodarze zaprosili nas na pyszny obiad. Był czas na wspólne rozmowy przy kawie i herbacie.
Kolejnym punktem spotkania była konferencja wygłoszona przez osoby świeckie dotycząca tematu Trójcy Świętej i wielkiej opieki Matki Bożej, jakiej doświadczyli w swoim życiu. Na zakończenie pan Rysio - emerytowany artysta Teatru Wielkiego w Warszawie zaśpiewał pięknym operowym głosem pieśń pt. "Matka".
Ostatnim punktem naszego pobytu było nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem naszego ks. Sławomira.
Spotkanie w Hodyszewie dostarczyło nam niesamowitych wrażeń, wielu wzruszeń, łez, radości, przybliżyło nas jeszcze bardziej do rozważań Męki Pana Jezusa i utwierdziło w przekonaniu o ogromnej potrzebie tej modlitwy jako zadość uczynienie Panu Bogu za nasze grzechy i grzechy całego świata.
Naszą podróż do domu rozpoczęliśmy modlitwą różańcową.
Podsumowaniem całego dnia były świadectwa niektórych uczestników pielgrzymki.

1. czytanie (Rz 8, 1-11)Bóg zniszczył grzech przez swojego SynaPsalm (Ps 24 (23), 1b-2. 3-4b. 5-6 (R.: por. 6))Oto lud wierny, szukający BogaAklamacja (Por. Ez 33, 11)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 13, 1-9)Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
15:00Dzięk -błag. w intencji Łukasza i Anety (ślub)
17:001. Za † Helenę Strzyżewską (23 gr)
2. Za † Henrykę, Anielę, Zenona r. Rytlów, Janusza, Stanisława, Genowefę r. Skwarków, Bogumiłę i Jerzego Bieleckich, Tadeusza Gałacha