2021-12-12 11:05:51

Rozpoczęcie Synodu
11 grudnia o godz. 16.00 była Msza św. rozpoczynająca pracę synodalne w naszej parafii. Następnie po niej była Liturgia Słowa i uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Zainspirowani Słowem Bożym, otwarci na działanie Ducha Świętego, pragną podjąć refleksję nad zadanym nam przez Papieża Franciszka tematem, który brzmi: „Kościół synodalny, głosząc Ewangelię, „podąża razem”. 18 grudnia uczestnicy spotkają się w małych grupach w celu konsultacji, w których słuchając się wzajemnie, będą mogli dzielić się doświadczeniami wiary i działania Ducha Świętego w ich życiu. Teraz mają czas na osobiste stanięcie przed Bogiem i wsłuchanie się w jego głos. Pomocą w tym posłużą im materiały, które dziś otrzymali.