2022-04-04 08:54:22

Rekolekcje Wielkopostne I dzień
W dniach 1 – 3 kwietnia przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyli im ks. Jacek Sereda i ks. Andrzej Sochal, którzy w czerwcu będą nam towarzyszyć w trakcie czerwcowych misji. Pierwszego dnia było nabożeństwo drogi krzyżowej, którą poprowadzili członkowie Domowego Kościoła. Rozważając Mękę Chrystusa modliliśmy się za wszystkie rodziny i prosiliśmy dla nich o Bożą pomoc w pokonywaniu codziennych trudności. Tuż po zakończeniu Drogi Krzyżowej KSM-owicze udali się na salkę parafialną i oczekiwali gościa którym był nasz rekolekcjonista. Po spotkaniu z Nim, były przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Młodzież składała książeczki z rozważaniami. Drugiego dnia było wspomnienie św. Jana Pawła II. Ks. Jacek mówił o tym, że trzeba w życiu mieć swojego trenera, ale najważniejszy trener wszystkich trenerów to Pan Jezus. Nie zapominajmy o tym, że w życiu to, tak jak w sporcie trzeba zejść z boiska i przemyśleć pewne sprawy. Trzeba zażywać witaminy w Słowie Bożym i podlewać je modlitwą. Młodzież z KSMu podczas Liturgii miała oprawę muzyczną i na zakończenie Mszy św. zaśpiewali Barkę, a wieczorem spotkali się na grze w siatkówkę. Ostatniego dnia tradycyjnie odbyła się droga krzyżowa ulicami Radoryża kościelnego. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za udział w tych ćwiczeniach duchowych, niech zasiane ziarno w naszych sercach przynosi obfity plon.

Rekolekcje Wielkopostne II dzień
Rekolekcje Wielkopostne III dzień
1. czytanie (Dz 16, 11-15)Chrzest LidiiPsalm (Ps 149, 1b-2. 3-4. 5-6a i 9b (R.: por. 4a))Pan w swoim ludzie upodobał sobie
Albo: Alleluja