2022-04-19 06:32:54

Rezurekcja
Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Tymi słowami rozpoczęła się dzisiaj o 6 rano uroczysta procesja rezurekcyjna w naszej parafii. Pan Bóg pobłogosławił nas dobrą pogodą tak, że liczne feretrony, chorągwie i figury uświetniały procesję. Nie zabrakło również dzieci.  Udział wzięli też druhowie i druhny z jednostek OSP. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Zbigniew Daniluk, który wygłosił dającą do myślenia homilię i podziękował parafianom za świadectwo wiary wynikające z licznego udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego. Niech radość Zmartwychwstania trwa w nas i nie przemija.

1. czytanie (Dz 16, 11-15)Chrzest LidiiPsalm (Ps 149, 1b-2. 3-4. 5-6a i 9b (R.: por. 4a))Pan w swoim ludzie upodobał sobie
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 15, 26b. 27a)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 15, 26 – 16, 4a)Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. Za † Mariana, Stanisława, Ewę, Teresę, Rozalię r. Kędrów, Jana, Janinę, Krzysztofa r. Chmielów, Krystyna Ciołka