2022-06-17 08:24:44

Pielgrzymka do Kałkowa i na Święty Krzyż
W dniu 11 czerwca odbyła się pielgrzymka do Kałkowa i na Święty Krzyż. Była to pielgrzymka dziękczynna za dar beatyfikacji krzewicielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot. W programie było nie tylko zwiedzanie, ale i piesza wędrówka na Święty Krzyż, trudnym, kamienistym szlakiem. Trasa pokonana została przy odmówieniu różańca z Pauliną Jaricot i odprawieniu Drogi Krzyżowej. Siostry i bracia świetnie sobie poradzili, prawdopodobnie też dlatego, że wyprawę poprzedził jak zwykle bardzo dobry obiad w Kałkowie. Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Kanonikowie Mieczysławowi za Jego obecność i duchowe wsparcie, za rekolekcje w drodze, ale i dobry żart. Dziękujemy naszej Zelatorce parafialnej, p. Beacie Gajownik za pomysł dziękczynnej pielgrzymki. Dziękujemy naszym kapłanom, naszemu proboszczowi ks. Zbigniewowi, który zawsze nas wspiera. Tak więc, do następnej pielgrzymki. :-)

1. czytanie (Oz 10, 1-3. 7-8. 12)Nadszedł czas, by szukać PanaPsalm (Ps 105 (104), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 4b))Zawsze szukajcie Bożego oblicza
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mk 1, 15)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 10, 1-7)Rozesłanie Dwunastu1. czytanie (Iz 58, 6, 10)Bóg wynagrodzi jałmużnęPsalm (Ps 98, 1. 2-3ab. 3cd-4. 5-6 (R.: por. 2))Pan Bóg okazał ludom swe zbawienieAklamacja (J 3, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 4, 34-38)Siewca cieszy się razem ze żniwiarzem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. Za † Stanisława i Emilię Beczek, Tadeusza Józwika
2. Za † Bogdana (6r) Jarosława, Jerzego, Mariannę, Józefa r. Osialów, Wandę, Jana r. Bakierskich, Kazimierza Lipca
17:001. Za † Zbigniewa Gajowego
2. Dzięk- błag. w 14 r. ślubu Państwa Mariusza i Moniki