2022-07-03 20:22:21

VIII - Ostatni Dzień Misji
3 lipca zakończyły się Parafialne Misje Ewangelizacyjne. Tego dnia podczas Mszy św. małżonkowie mogli odnowić swoje przyrzeczenia ślubne. Tak się pięknie złożyło, że dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 10.15 do naszej wspólnoty parafialnej został włączony Oliwier i piękne świadectwo życia dała para małżonków, która obchodziła 50 rocznicę ślubu. Młodzi dzisiaj często zwlekają z zawarciem sakramentu małżeństwa, bo nie widzą szczęśliwych małżeństw. Ksiądz Jacek zachęcał i zapraszał na rekolekcje dla małżonków do Siedlanowa. Na zakończenie Misji nasi Misjonarze zostawili nam pamiątkowe obrazy Jezusa Miłosiernego. Składamy serdeczne podziękowania naszym Misjonarzom za wygłoszone do nas słowo oraz wszystkim tym, którzy w nich uczestniczyli.

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:30Za † Zbigniewa Kulpa (15r) rodziców: Stanisława i Mariannę, Kazimierza Howorus
10:15Za † Mariannę Bartnicką (1r)
12:00Za Parafian: o błog. dla żyjących i miłosierdzie dla zmarłych