2022-07-15 09:29:31

IV Dzień Wyjazdu
14 lipca to czwarty dzień naszego pobytu w Zakopanem. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Jezusem na Eucharystii, po której udaliśmy się na spływ pontonami po rzece Dunajec, która stanowi naturalną granicę Polski i Słowacji. Podczas spływu usłyszeliśmy wiele ciekawostek od naszych sterników. Wycieczka przebiegła zgodnie z planem, a także w dobrej atmosferze. Chociaż spływ trwał około dwie godziny, to czas spędzony na wodzie minął miło i szybko. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na spacer po Zakopanem. Odwiedziliśmy Wielką Krokiew i Krupówki. Podczas deseru natknęliśmy się na przyjaciół parafii. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą, apelem Jasnogórskim oraz kolacją.

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
08:30Za † Zbigniewa Kulpa (15r) rodziców: Stanisława i Mariannę, Kazimierza Howorus
10:15Za † Mariannę Bartnicką (1r)
12:00Za Parafian: o błog. dla żyjących i miłosierdzie dla zmarłych