- KSM
- Wspólnoty
2013-12-20 09:43:02
KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii już od 1995 roku. Początki bywały różne to znaczy były okresy świetności ale też i okresy gorsze, jednak teraz zawiązała się trwała wspólnota, która spaja serca młodych. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę po wieczorowej Mszy Świętej. KSM przeprowadza różne akcje np. zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, sprzedaż kartek świątecznych. Ponadto młodzież zrzeszona w tej wspólnocie pomaga w dekoracjach kościoła.
Często organizowane są wyjazdy takie jak Jerycho Młodych, szkolenia, czuwania.

Głównymi celami KSM-u jest ubogacenie wiary, szerzenie wiedzy religijnej, angażowanie w życie Kościoła i Jego misję. Jeżeli i Ty pragniesz otworzyć się na kontakty ze światem, zwłaszcza organizacjami i ruchami młodzieżowymi, które prowadzą działalność zdolną z doktryną Kościoła KSM jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, zostań!

Spotkania KSMu odpbywają się w naszej parafii w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą wieczorną, po której następuje spotkanie formacyjne.

1. czytanie (Pwt 30, 15-20)Wierność i grzech, życie i śmierćPsalm (Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ps 40 [39], 5a))Szczęśliwy człowiek, który ufa PanuAklamacja (Por. Mt 4, 17)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia na dziś(Łk 9, 22-25)Kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
16:301. † Barbarę Mateńko
17:001. † Jana Kopyścia (30dz.)
2. † Bogusława Kubaka, Zofię Sowę, Tadeusza