Wpisane przez: J. Bronisz
- KSM
- Wspólnoty
2013-12-20 09:43:02
KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii już od 1995 roku. Początki bywały różne to znaczy były okresy świetności ale też i okresy gorsze, jednak teraz zawiązała się trwała wspólnota, która spaja serca młodych. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę po wieczorowej Mszy Świętej. KSM przeprowadza różne akcje np. zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, sprzedaż kartek świątecznych. Ponadto młodzież zrzeszona w tej wspólnocie pomaga w dekoracjach kościoła.
Często organizowane są wyjazdy takie jak Jerycho Młodych, szkolenia, czuwania.

Głównymi celami KSM-u jest ubogacenie wiary, szerzenie wiedzy religijnej, angażowanie w życie Kościoła i Jego misję. Jeżeli i Ty pragniesz otworzyć się na kontakty ze światem, zwłaszcza organizacjami i ruchami młodzieżowymi, które prowadzą działalność zdolną z doktryną Kościoła KSM jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, zostań!

Spotkania KSMu odpbywają się w naszej parafii w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą wieczorną, po której następuje spotkanie formacyjne.

1. czytanie (Rz 4, 20-25)Wiara AbrahamaPsalm (Łk 1, 69-70. 71-73. 74-75 (R.: por. 68))Wielbimy Pana, bo swój lud nawiedziłAklamacja (Mt 5, 3)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 13-21)Gromadzić skarby przed Bogiem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:001. † Stanisława (r.), Janinę zr. Janczewskich
18:001. † Władysława, Zofię zr. Koślaczów, Perytów, Piszczów, Kotów